Opony do samochodu Kia Sorento

Kia Sorento - auto w klasie średniej pochodzące z kompaktowych SUV-ów, które zadebiutowało w 2002 roku, zbudowane na płycie podłogowej Hyundaia, takiej samej, na której powstał Hyundai Santa Fe. Pojazd umożliwiał przewożenie 5 lub 7 osób - w opcjonalnie dokupionym wyposażeniu, które pozwalało na chowani trzeciego rzędu siedzeń. Kia Sorento I charakteryzuje się trapezokształtnymi, narożnymi lampami tylnymi, a także mocno zaznaczonym zderzakiem, w niektórych modelach wykonanym z plastiku odróżniającego się kolorystycznie od reszty wozu. W 2007 roku Kia Sorento 1 generacji przeszła lifting - zmieniono m.in. atrapę chłodnicy, zderzak, czy wkłady reflektorów.

Kia Sorento II po raz pierwszy wyszła na rynek w 2009 roku i zbudowano ją na tej samej płycie podłogowej co poprzednie pokolenie. Zaprezentowano tutaj charakterystyczną atrapę chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa, duży wlot powietrza oraz nieco bardziej agresywnie stylizowane reflektory przednie. Kia Sorento III generacja, wytwarzana po roku 2014, jest modele nieco dłuższym, szerszym i niższym od aut poprzedniej edycji. Miała nieco bardziej zaokrągloną sylwetkę i większe jednostki napędowe - po faceliftingu w 2017 roku, który przyniósł m.in. nowe reflektory LED, dołożono największą jednostkę diesla 2.2 CRDi 200 KM.

W 2020 roku powstała nowa Kia Sorento IV generacji. Po faceliftingu w 2022 roku można zaobserwować w niej inny kształt i wypełnienie reflektorów, nowe nadwozie, linię boczną, ale przede wszystkim lepsze, dostosowane do współczesnych wymogów jednostki napędowe. Hybrydowa wersja plug-in Sorento ma silnik 1.6 T-GDI PHEV o mocy nawet 265 KM. Pozwala on na stosunkowo niskie spalanie na poziomie 7,0 l/100 km. Wewnątrz można znaleźć duży ekran dotykowy 10,25 cala od systemu multimedialnego, wielofunkcyjną kierownicę, 12,3-calowe wskaźniki czy skórzaną tapicerkę. Dokładając do tego dobrej jakości opony Kia Sorento ma szansę stać się bardzo wygodnym autem na dłuższe przejażdżki z rodziną.

Rozmiar opon innych modeli Kii