Opony do samochodu Kia Rio

Kia Rio to typowo miejskie auto produkowane od 2000 roku w różnych wersjach nadwoziowych. Jako pierwsze zaprezentowano 5-drzwiowe kombi, z czasem do oferty dołączył również 4-drzwiowy sedan. Kia Rio I charakteryzuje się obłą sylwetką i trójkątnymi światłami przednimi oraz tylnymi. Pierwsza restylizacja tego modelu miała miejsce w 2002 roku - w jej wyniku Kia Rio I (1 generacja) zyskała bardziej kanciaste reflektory dwubarwne, nieco inny kształt atrapy chłodnicy, a w przypadku sedana miejsce na rejestrację przeniesiono z tylnego zderzaka na klapę bagażnika.

Kia Rio II generacja z lat 2005-2011 to już auta o nieco większych gabarytach i efektownym beżowym wnętrzu kabiny. Kombi zostało tu zastąpione przez 5-drzwiowego hatchbacka. W 2009 roku przeprowadzono facelifting, na skutek którego w aucie zmieniono nieco pas przedni, nawiązujący stylistycznie do koncepcji "tygrysiego nosa". Przemodelowano również kształt zderzaków przednich na bardziej trapezoidalne. Kia Rio III generacja to model z lat 2011-2016 o zmienionej linii nadwozia na nieco bardziej dynamiczną. Zmienił się także kształt przednich i tylnych reflektorów, a z przodu znalazł się większy, bardziej agresywny wlot powietrza. Kia Rio 3 generacji występowała dodatkowo jako 3-drzwiowy hatchback, powiększając dotychczasową ofertę nadwozi.

Kia Rio IV generacja produkowana po 2017 roku to już modele aut o większych gabarytach, jak również przestronniejszej kabinie. W wyniku liftingu w 2020 roku auto zyskało węższą atrapę chłodnicy, nowy układ żarówek w diodach LED oraz nową jednostkę napędową w układzie mild-hybrid. To pokolenie pojazdów w Europie sprzedawane jest już tylko w postaci 5-drzwiowego hatchbacka. Najmocniejszy silnik benzynowy to 1.0T-GDI o mocy 100 KM, a hybrydowy 1.0 T-GDI MHEV ma moc 120 KM. Gdy dopasuje się dobrej jakości opony Kia Rio tej generacji okaże się świetnym, oszczędnym autem do miasta, wygodnym w prowadzeniu, o komfortowym wyposażeniu standardowym. Pomimo stosunkowo dobrych ocen w zakresie ochrony dorosłego i dziecka jako pasażerów, w testach zderzeniowych Kia Rio ma zaledwie 3/5 gwiazdek z uwagi na nienajlepsze noty w zakresie systemów bezpieczeństwa.

Rozmiar opon innych modeli Kii