Opony do samochodu Kia XCeed

Kia XCeed to kompaktowy crossover produkowany od 2019 roku w segmencie C, czyli klasie średniej niższej. Jest ona jednym z czterech wariantów wywodzących się z gamy nadwoziowej Ceed i łączy cechy masywnego SUV-a z miejskim hatchbackiem. Od modeli Ceed i Proceed wyróżnia się między innymi plastikowymi nakładkami na nadkolach, większym prześwitem, innymi reflektorami oraz lekko pochyłą linią dachu. To bardzo zgrabny 5-osobowy samochód, wobec którego trudno przejść obojętnie, nie tylko gdy chodzi o design, ale również możliwości.

Kia XCeed dostępna jest w wersji 6-biegowej manualnej i 7-biegowej skrzyni biegów DCT. W 2022 roku przeszła lifting, w wyniku którego otrzymała nowy wzór zderzaka i atrapy chłodnicy. Dołożono również nowe kolory lakierów oraz wzory alufelg. Wewnątrz zaktualizowano system multimedialny i zmieniono charakter zegarów cyfrowych. Kia XCeed występuje z silnikami benzynowymi T-GDI o pojemnościach 1.0, 1.4, 1.5 i 1.6 i mocach od 120 do 204 KM, wysokoprężnymi 1.6 CRDi o mocach 115 i 136 KM, ale również w wersji PHEV z silnikiem hybrydowym plug-in spalinowo-elektrycznym. Benzynowy rozwija moc 105 KM, zaś elektryczny 65 KM, co łącznie daje 141 KM.

Wśród użytkowników Kia XCeed cieszy się bardzo dobrymi opiniami, zarówno gdy chodzi o osiągi, jak i ergonomię podróżowania. Posiada wiele ciekawych opcji wyposażenia, takich jak awaryjne hamowanie, które zdecydowanie podnoszą komfort jazdy. Estetyczny wygląd w połączeniu z oszczędnym spalaniem paliwa oraz możliwością pokonania nawet 60 km na samym prądzie, to bardzo dobry wybór w przypadku osób, które poszukują czegoś eleganckiego, a przy tym ekologicznego.

Rozmiar opon innych modeli Kii