Opony do samochodu Kia Optima

Kia Optima to efektowny 4-drzwiowy sedan, który po raz pierwszy opuścił fabrykę w 2000 roku. Należy ona do segmentu D, czyli klasy średniej - co oznacza, że można się po niej spodziewać luksusowego wyposażenia. Kia Optima I przed liftingiem miała jednolity grill połączony z prostokątnymi reflektorami, które po liftingu wyodrębniono na okrągły i pięciokątny. Kia Optima II z 2005 roku to już model o nieco bardziej zaokrąglonych kształtach nadwozia, z ponownie złączonymi reflektorami przednimi w jedno. W 2008 roku w wyniku liftingu nadano tej Kii nową atrapę chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa, charakterystyczną dla modeli tej marki prezentowanych w tym okresie. Również tylne lampy uległy modyfikacji - między innymi są one większe i bardziej nachodzą na klapę bagażnika.

Kia Optima III to model zaprezentowany pierwszy raz w 2010 roku, który w swojej gamie jednostek napędowych miał również silniki hybrydowe o łącznej mocy 192 KM. Z kolei Kia Optima IV to model, który zachował "nos tygrysa", ale jego pas przedni jest bardziej łukowato wygięty, dzięki czemu najnowsze modele charakteryzują się bardziej nowoczesna, dynamiczną sylwetką. Tym razem Optima zaprezentowana jest nie tylko jako 4-drzwiowy sedan, ale również jako 5-drzwiowe kombi. Ma także więcej gwiazdek w testach zderzeniowych - 5/5. To sprawia, że jest autem lepiej wyposażonym w rozmaite systemy bezpieczeństwa aktywne i pasywne, minimalizujące ryzyko kolizji, na przykład Lane Assist, 7 poduszek bezpieczeństwa, czy czujniki parkowania. Dodatkowo samochody te posiadają światła w technologii LED.

Pod maską Kia Optima IV drzemie silnik hybrydowy 2.0 GDi PHEV 205 KM, z benzynowych największy to 2.0 DOHC 163 KM, a z diesli - 1.6 VGT CRDi 136 KM. Wybierając wersję GT, czyli usportowioną, można liczyć na silnik benzynowy 2.0 T-GDi 238 KM. Ten model wykończony jest w skórze i ma sportowe, sterowane elektronicznie zawieszenie, które z pewnością przyda się podczas szybszej jazdy. Jeśli założy się do tego dobre opony Kia Optima stanie się bardzo eleganckim, szybkim i zwrotnym, ale również bezpiecznym autem do miasta i na dalsze wycieczki.

Rozmiar opon innych modeli Kii