Opony do samochodu Kia Venga

Kia Venga to unikatowy minivan klasy średniej z lat 2009-2019. Wyróżnia go bardzo intrygująca stylistyka nadwozia - między innymi wyraźne wypukłości na tylnej klapie, podkreślone dodatkowo przez charakterystyczny kształt tylnych lamp, oraz ciekawie ukształtowana maska. Linia boczna prowadzona jest w kierunku do góry, co akcentuje tylna szyba po stronie pasażerów biegnąca ku górze.

W wyniku liftingu w 2014 roku zmieniono nieco kształt lamp tylnych i reflektorów przednich, a także zderzaka. Jeśli chodzi o opony Kia Venga potrzebuje takich, które dopasują się do 16- lub 17-calowych obręczy kół i zapewnią odpowiednią przyczepność na trasie. W 2019 roku ta seria pojazdów została stopniowo wygaszona. Wiąże się to ze zmniejszonym zainteresowaniem nabywców minivanami oraz tym, że ten typ nadwozia został skutecznie wyparty przez SUV-y. Osoby zainteresowane nabyciem Kii Venge z drugiej ręki spotkają modele wyposażone standardowo w: radio CD z USB i odtwarzaczem mp3, 6 poduszek powietrznych, ABS z EBD, automatyczne włączanie świateł awaryjnych podczas gwałtownego hamowania, system HAC pomagający w pokonywaniu wzniesień, system monitorowania ciśnienia w oponach i kilka innych udogodnień.

Jeśli chodzi o silniki, dostępne są trzy opcje benzynowe, w tym najmocniejsza: 1.6 DOHC CVVT 125 KM (w autach produkowanych w ostatnich dwóch latach istnienia serii), natomiast wśród diesli jest to 1.6 CRDi 128 KM. Model ten w testach zderzeniowych ma 5/5 gwiazdek, co czyni go bardzo komfortowym autem dla 5 osób, ma bagażnik 440-litrowy, a spala średnio do 7,4 l/100 km w przypadku silnika benzynowego, co stawia go dość wysoko wśród oszczędnych samochodów dla rodziny.

Rozmiar opon innych modeli Kii