Opony do samochodu Kia Picanto

Kia Picanto jest przedstawicielem segmentu A, czyli aut małych, a przy tym najmniejszym modelem tej marki. Nazwa Picanto z francuskiego piquant oznacza mniej więcej "obdarzony charakterem", co idealnie pasuje do tego małego samochodu o ciekawej stylistyce i osiągach. I generacja z lat 2004-2010 przyniosła Kię Picanto w wersji 5-drzwiowego hatchbacka z 5-biegową manualną lub 4-biegową automatyczną skrzynią biegów. W tym przypadku możliwość zmieszczenia się w środku 5 osób sprawiła, że na bagażnik nie zostało już wiele miejsca – ma on zaledwie 157 l pojemności przy rozłożonych siedzeniach. To małe, zgrabne auto, które jednak można określić mianem rodzinnego z uwagi na system Isofix umożliwiający mocowanie dziecięcego fotelika na tylnej kanapie jako jeden z elementów wyposażenia dodatkowego. Najmocniejszy silnik to diesel 1.1 DSL 75 KM.

Kia Picanto II (2 generacja) produkowana w latach 2011-2016 jest nieco większe od poprzednika, ma również nowocześniejszy wygląd i występuje w wersji 3- i 5-drzwiowego hatchbacka. Nieco zwiększyły się tu, do 200 l, wymiary bagażnika. Picanto II po faceliftingu z 2015 roku dysponuje najmocniejsza jednostką silnikową 1.2 85 KM w benzynie oraz 1.0 LPGi 67 KM w przypadku silnika LPG. Kia Picanto III generacji to model produkowany po roku 2017, o bardziej nowoczesnej stylistyce. W 2020 dodatkowo przeszła facelifting i zyskała tym samym nowe wzory zderzaków oraz wkłady do lamp. Zaprezentowano również w 2017 roku wersję X-Line o uterenowionym charakterze – z większym prześwitem i specjalnymi zderzakami oraz nadkolami. Również bagażnik Kii Picanto w trzecim pokoleniu urósł o kolejnych 55 l, dzięki czemu w takiej wersji jest autem małym, zgrabnym, ale również praktycznym.

Gdy założy się dobre opony Kia Picanto będzie bardzo wdzięcznym towarzyszem codziennych przejażdżek. Jej niewielki silnik, 1.2 DPI 84 KM umożliwia spokojną miejską jazdę przy średnim zużyciu paliwa nawet 5,6 l/100 km. Można więc nazwać to auto wygodnym, a przy tym oszczędnym.

Rozmiar opon innych modeli Kii