Opony do samochodu Hyundai Tucson

Hyundai Tucson, kompaktowy crossover SUV, po raz pierwszy został zaprezentowany światu w 2004 roku jako brat bliźniak Kii Sportage II. Jego nazwa to kontynuacja trendu nazywania SUV-ów nazwami różnych miast – w tym przypadku jest to amerykańskie miasto w stanie Arizona. Pierwsza generacja powstała w latach 2004-2010. Po faceliftingu w 2008 roku samochód ten zyskał na bardziej eleganckim wyglądzie, dzięki zamianie plastikowych nadkoli na blachę i ujednoliceniu ich z resztą nadwozia. Hyundai Tucson I generacja po zmianie designu dostępny jest w opcjach napędowych: benzyna 2.0i CVVT 141 KM oraz diesel 2.0 CRDi VGT 150 KM. Hyundai Tucson II produkowany był w latach 2009-2015.

Hyundai Tucson III (3 generacja) z lat 2015-2020 to auto z większym, nowocześniejszym grillem, o dużo bardziej dynamicznym kształcie. Po faceliftingu w 2018 roku otrzymał on oprócz kilku wariantów silników benzynowych i diesla również jednostkę hybrydową 2.0 CRDi 48V 185 KM.

Hyundai Tucson IV generacji to auta produkowane od 2020 roku, zgodnie z nowoczesną koncepcją stylistyczną Sensuous Sportiness. Tylne lampy tworzy tu pojedyncza linia biegnąca na klapie bagaznika, a atrapa chłodnicy przypomina nieco smocze łuski, które w połączeniu z pięcioelementowymi reflektorami dają bardzo awangardowy kształt przedniej części maski. Dostępne typy nadwozia to: SUV, SUV HEV i SUV PHHEV. Ten ostatni model dostępny jest z silnikiem hybrydowym plug-in 1.6 T-GDI PHEV 265 KM. Ta generacja pojazdu dostępna jest z automatyczną 6-, 7- lub nawet 8-biegową skrzynią biegów. Gdy chodzi o opony Hyundai Tucson powinien mieć zapewnione te cieszące się najlepszą renomą, aby gwarantowały najwyższy poziom bezpieczeństwa nawet podczas szybszej jazdy w trudnych warunkach.

Rozmiar opon innych modeli Hyundaia