Opony do samochodu Hyundai i40

Hyundai i40 to samochód klasy średniej (segment D) o nowoczesnej stylistyce, produkowany od 2011 roku. Inspiracją do stworzenia tego modelu w takim kształcie była filozofia "Fluidic Sculpture", czyli design przypominający rzeźby tworzone przy pomocy iluminacji świetlnych. Początkowo stworzono jedynie wersję kombi, by po kilku miesiącach zaprezentować światu również stylowego sedana. Łagodnie opadająca linia dachu, wyrazista linia boczna, zadarte ku górze reflektory przednie oraz duży, sześciokątny grill i trójkątne lampy tylne – to design typowy dla tego południowokoreańskiego producenta w nowszych samochodach po liftingu.

Co przyniosły faceliftingi tego modelu oprócz wyżej wspomnianych zmian? W 2014 roku wprowadzono LED-y do świateł przeciwmgielnych, i nieco zmodyfikowano układ świateł w tylnych lampach. Dorzucono 7-biegową skrzynię biegów DCT, automatycznie zamykany bagażnik, rozpoznawanie znaków drogowych, system ATCC poprawiający trakcję na zakrętach i wiele innych drobiazgów uprzyjemniających życie kierowcy. W 2018 między innymi zmodernizowano wnętrze auta, dołożono automatyczne hamowanie w awaryjnych sytuacjach i dokonano niewielkich zmian w liście jednostek napędowych. W 2019 roku zakończono produkcję bez zaprezentowania światu następcy Hyundaia i40.

Jeden z nowszych modeli z 2018 roku będzie miał najmocniejszą jednostkę napędową benzynową o pojemności 1.6 GDI i mocy 135 KM, a diesla – 1.6 CDRI (HIGH) 136 KM. Przy rozłożonych siedzeniach ten model w wersji sedana ma aż 505 l bagażnik. Jeśli więc dołoży się dobrej jakości opony Hyundai i40 będzie bardzo komfortowym, bezpiecznym i przyjaznym dla użytkownika autem dobrym nie tylko do miasta, ale również na dalsze trasy.

Rozmiar opon innych modeli Hyundaia