Opony do samochodu Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe to SUV klasy średniej produkowany od 2000 roku. Wyróżnia się masywną sylwetką o obłych kształtach, oryginalnymi przetłoczeniami na masce nad reflektorami i wysokimi błotnikami. Do 2023 roku wyprodukowano aż 5 generacji tego pojazdu. Hyundai Santa Fe I generacji charakteryzował się wysokim, wyraźnie odstającym poza obrys maski zderzakiem. W późniejszych seriach zrezygnowano z tego elementu stylistycznego, tworząc jeden spójny pas przedni. Hyundai Santa Fe II generacji, podobnie jak jego poprzednik, może pochwalić się bogatą gamą silników, wśród których na uwagę zasługują szczególnie takie jak V6 3.5 o mocy 276 KM. Hyundai Santa Fe III generacji to model o bardziej ostrych przetłoczeniach na masce i po bokach, ze zmodyfikowaną atrapą chłodnicy oraz bardziej agresywnie ukształtowanymi reflektorami. Produkowano go w latach 2012-2018. Rozpoczęto wówczas również produkcję modelu Grand Santa Fe – długiego na ponad 4,9 metra, z 7 miejscami siedzącymi. Jego najmocniejszy silnik to V6 3.3 o mocy 290 KM.

Hyundai Santa Fe IV generacji to model produkowany od 2018 roku, o zmiennych parametrach rozmiarowych w zależności od roku i kraju produkcji. Dysponował on 6- i 8-biegową skrzynią automatyczną oraz 6-biegową manualną. Wyróżnia się odmienioną stylistyką – tylne reflektory w kształcie bumeranga zostały połączone jedną listwą u dołu, zaś przednie stały się węższe i lepiej dopasowane do nowej atrapy chłodnicy i zderzaka. Zredukowano nieco gamę silnikową – najmocniejszy motor to R4 2.0 Turbo o mocy 232 KM.

Hyundai Santa Fe V generacji z 2023 roku to model o zupełnie innej stylistyce niż poprzednicy – o surowych kształtach, szybach bocznych i bagażnikowej biegnących w jednej linii, oraz z wysokim, kanciastym zderzakiem. Wyróżnia się podkreślonymi nadkolami, pojedynczą linią tylnych reflektorów oraz jeszcze mniejszą gamą silnikową. Kupujący do wyboru ma wersje benzynowe R4 2.5 o mocy 196 lub 277 KM, a także hybrydową 1.6 rozwijającą 227 KM lub 261 w wersji PHEV.

Rozmiar opon innych modeli Hyundaia