Opony do samochodu Hyundai i30

Hyundai i30 to następca Hyundaia Elantry, produkowany od 2007 roku w segmencie C, czyli klasie niższej średniej. W Australii doceniono go w 2008 roku dając mu nagrodę Samochodu Roku. Hyundai i30 I (1 generacja) powstał w roku 2007 w dwóch wersjach nadwozia: hatchback i CW. W 2010 obydwie one zaliczyły facelifting. Hyundai i30 II generacja, produkowana od 2012 do 2017 roku, to hatchbacki w wersji 3-drzwiowej i 5-drzwiowej, a także Wagon – wszystkie trzy nadwozia przeszły facelifting w 2015 roku.

III generacja, produkowana od 2017 roku, ma już charakterystyczny dla aut nowszych generacji grill w kształcie sześciokąta o sporych rozmiarach, trójkątne przednie reflektory i dynamiczną linię nadwozia. Wśród egzemplarzy tej serii, Hyundai i30 III wyróżnia się kilkoma ciekawymi wersjami nadwozia: hatchback, hatchback N, fastback i wagon. Lekki facelifting w 2020 nadał im nie tylko jeszcze szlachetniejszych rysów, ale także zaprezentował nam Hyundai i30 III fastback N, którego konstrukcja, sztywne i niskie zawieszenie, a także koła 18 lub 19 cali umożliwiają jeszcze bardziej komfortowe pokonywanie nawet ostrych zakrętów. Ten model może jeździć w trybie Normal, Eco lub Sport. W porównaniu do hatchbacka N, fastback N tego modelu jest przez producenta opisywany jako 5% bardziej komfortowy.

Dwa silniki benzynowe 2.0 T-GDI o mocy 250 lub 280 KM zapewnią kierowcy mnóstwo ciekawych wrażeń podczas trasy. Do wyboru są skrzynie manualne lub automatyczne z 6 przełożeniami lub 7-biegowa DTC. Trzecia generacja Hyundaia i30 daje możliwość wyboru spośród aż ośmiu wersji wyposażenia, tak więc szczęśliwi nabywcy z pewnością będą mogli skonfigurować dokładnie takie auto, jakiego potrzebują zarówno do miasta, jak i w dalsze trasy. Gdy zainwestuje się w dobre opony Hyundai i30 z pewnością pokaże, na co go stać, nawet w niesprzyjających warunkach!

Rozmiar opon innych modeli Hyundaia