Opony do samochodu Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 to przedstawiciel futurystycznych aut tego producenta, który należy do miłośników nowoczesności i technologii. Geometryczne przetłoczenia sprawiające, że Ioniq 5 wygląda jak samochód przyszłości, to tylko wisienka na torcie, jakim jest ten typowo elektryczny samochód nastawiony na innowację i ekologię w jednym. Bazuje on na platformie Electric-Global Module Platform. Wewnątrz posiada takie nowoczesne udogodnienia, jak Universal Island - ruchoma konsola środkowa, czy możliwość traktowania samochodu jako źródła prądu, na przykład do ładowania telefonu czy korzystania z laptopa.

Hyundai Ioniq 5 to crossover klasy średniej, który zadebiutował w 2021 roku. Jednym z ciekawszych elementów stylistycznych w tym aucie, które przypomina retro model Pony przeniesiony w czasie o kilkadziesiąt lat do przyszłości, są pikselowe wypełnienia lamp LED - z tyłu przedstawione jako wąski pasek oświetleniowy, a z przodu jako prostokątne obwódki reflektorów. Wśród silników dostępnych jest kilka wersji elektrycznych z napędem na tylne koła lub na wszystkie. Najmniejszą jednostka jest 58 kWh o mocy 170 KM, a największą 77 kWh o mocy 325 KM. Największy zasięg na jednym ładowaniu będzie miało auto z silnikiem 218 KM - będzie to nawet 481 km. Najlepsze przyspieszenie, wynoszące 5,2 sekundy do setki, ma natomiast wariant z silnikiem o mocy 325 KM. We wszystkich modelach Hyundai Ioniq 5 maksymalna prędkość wynosi 180 km/h. Jeśli chodzi o opony Hyundai Ioniq 5 ma 19-calowe koła, do których warto dopasować wysokiej jakości ogumienie.

Jest to zdecydowanie auto, które sprzyja ekologii - pomimo sporych osiągów pozwala ono na zasilanie elektryczne, co sprawia, że ten samochód nie generuje spalin, jest zatem przyjazny środowisku i nie przyczynia się do pogłębiania problemu globalnego ocieplenia. Wszystkie wersje wyposażenia mają aż 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów. W środku znajduje się wiele ciekawych udogodnień i systemów wzmacniających poziom bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów i pieszych. To m.in.: poduszki powietrzne i kurtyny, ISOFIX na tylnych fotelach, ABS, ESC, HAC i MCB, asystent utrzymywania pasa ruchu, monitorowania zmęczenia kierowcy, ostrzegania o ograniczeniach prędkości, unikania kolizji czołowych, jazdy autostradowej, czujnik deszczu i zmierzchu, system ratunkowy eCall wzywający pomoc po wypadku, wszystkie światła LED, materiałowa tapicerka z recyklingu, oświetlenie nastrojowe, sterowanie radiem z kierownicy, cyfrowe zegary z dużym wyświetlaczem, system multimedialny z 12,3-calowym ekranem dotykowym i wiele innych. To dobry wybór dla miłośników nowatorskich technologii i oszczędzania na dużą skalę, bez uszczerbku na własnym komforcie jazdy!

Rozmiar opon innych modeli Hyundaia