Opony do samochodu Hyundai Bayon

Hyundai Bayon to auto produkowane na rynek europejski z myślą o stworzeniu czegoś małego, o bardzo nowoczesnych kształtach, ale również oszczędnego i przestronnego. Po raz pierwszy Bayona zaprezentowano w 2021 roku. Jego nazwa pochodzi od francuskiego miasta - Bajonna. To model o niezwykle charakterystycznych kształtach - szczególnie z tyłu. Klapa bagażnika i tylny zderzak zostały uformowane na podobieństwo harmonii - górną część stanowi zaostrzający krawędź spojler, szyba bagażnika ma kształt litery V, podkreślony dodatkowo lampami w kształcie bumeranga połączonymi cienką świetlaną listwą. Charakterystycznie wygięty w zygzak jest również zderzak auta. Z przodu dumnie prezentuje się trapezokształtna atrapa chłodnicy z reflektorami w kształcie bumeranga, oraz cienki pas świateł do jazdy dziennej w technologii LED umieszczony tuż pod maską. Futurystyczny design, tak lubiany przez Hyundaia, podkreślają również nowatorskie wzory felg na 15-calowych obręczach. Jeśli chodzi o opony Hyundai Bayon z pewnością będzie dobrze się prowadził, gdy wybierze się te z górnej półki.

Co wchodzi w skład wyposażenia standardowego? W tym modelu niektóre opcje to: zestaw naprawczy, komplet poduszek powietrznych, ABS, ESC, HAC, MCA, system monitorujący koncentrację kierowcy, asystent unikania czołowych kolizji, monitorowanie ciśnienia w oponach, automatyczne włączanie świateł, immobilizer, wszystkie światła w technologii LED, relingi dachowe, tapicerka materiałowa Obsidian Black, oświetlenie bagażnika, komputer pokładowy z 3,5-calowym wyświetlaczem i wiele innych. Bayon objęty jest aż 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów. Testy zderzeniowe NCAP dają temu modelowi 4/5 gwiazdek.

W aucie tym użytkownicy nie uświadczą imponujących osiągów. Dostępne są jedynie 3 silniki benzynowe: 1.2 5MT MPI 84 KM, 1.0 GDi 6MT 100KM lub 1.0 T-GDi 7DCT 120 KM. Można jednak liczyć na oszczędności wynikające z eksploatacji tego pojazdu - spala on średnio 6,0 l/100 km. Będzie to zatem dobry wybór dla kierowców poszukujących czegoś o ultranowoczesnej sylwetce, dobrego do miasta dla całej rodziny, ale również pozwalającego na wygodną i niedrogą jazdę na dłuższych trasach.

Rozmiar opon innych modeli Hyundaia