Opony do samochodu Hyundai i10

Hyundai i10 to auto osobowe miejskie z segmentu A – czyli najmniejszych, produkowane od 2007 roku. Zbudowano go w oparciu o płytę podłogową modelu Kia Picanto. Charakteryzuje się wąskim, podwyższonym nadwoziem, a także wysokimi siedzeniami. Pierwszy lifting auta miał miejsce w 2010 roku, kiedy otrzymało ono nową, większą atrapę chłodnicy oraz zderzak, a także inny kształt reflektorów. Hyundai i10 I generacji występuje jako 5-drzwiowy hatchback, dostępny z 4-biegową automatyczną i 5-biegową manualną skrzynią biegów. W tej serii wprowadzono silnik o pojemności 1.3 l i mocy 86 KM. Pierwsza generacja Hyundai i10 to aż 8 wersji wyposażenia.

II generacja Hyundai i10 produkowana była po 2013 roku w Turcji. W stosunku do poprzednika, jest to auto dłuższe, szersze i niższe. Wyróżnia się nieco inną stylistyką nadwozia, między innymi z podłużną listwą po bokach, zadartą linią szyb oraz wyraźnymi przetłoczeniami. W 2016 auto przeszło lifting, w wyniku którego zyskało inną atrapę chłodnicy – bardziej nawiązującą do nowocześniejszych modeli marki, oraz światła LED do jazdy dziennej, a także inny tylny zderzak. Druga generacja Hyundai i10 występuje w siedmiu wersjach wyposażeniowych i ma do wyboru cztery rodzaje silników.

W 2019 roku zaprezentowano III generację Hyundai i10, o bardziej awangardowej stylistyce - z agresywnym, szerokim grillem. Wewnątrz zamontowano nową deskę rozdzielczą z 8-calowym ekranem. W 2023 roku pojazd przeszedł lifting, w wyniku którego zyskał m.in. światła do jazdy dzienne w technologii LED wkomponowane w charakterystyczny grill o kształcie plastra miodu. Jego sylwetka zyskała bardziej opływowe kształty. Wewnątrz pasażerowie mogą znaleźć niebieskie oświetlenie nastrojowe oraz w zależności od wersji wyposażenia – kilka innych akcentów stylistycznych, które sprawiają, że Hyundai i10 III generacji prezentuje się bardzo współcześnie i jest niezwykle komfortowy.

Rozmiar opon innych modeli Hyundaia