Opony do samochodu Hyundai i20

Hyundai i20 należy do aut miejskich z segmentu B i występuje tylko jako 3- i 5-drzwiowy hatchback. Jego produkcję rozpoczęto w 2008 roku, z generacji na generację wypuszczając coraz to ciekawiej wyglądające i jeżdżące modele.

Hyundai i20 I (1 generacja) początkowo występował tylko w wersji 5-drzwiowej, jednak w 2009 roku wypuszczono także model 3-drzwiowy. W 2012 roku tę edycję poddano liftingowi, zmieniając pas przedni i kształt reflektorów oraz tył – między innymi zmieniono lampy tylne. Całość została też wydłużona. Hyundai i20 po modernizacji ma inną listę jednostek napędowych. Nowsze wersje tej serii zawierają silniki benzynowe, z których najmocniejszy to 1.4 CVVT 100 KM (usunięto silnik 1.6 CVVT 126-konny). Wśród wysokoprężnych silników usunięto te o pojemności 1.6 i pozostawiono najmocniejszą jednostkę 1.4 CRDi 90 KM.

Hyundai i20 to wiele ciekawych nowych wersji tego modelu. Jest to na przykład 3-drzwiowy hatchback w nadwoziu iCoupe z inaczej poprowadzonym dachem i większym wlotem powietrza z przodu, oraz iActive – czyli hatchback stylizowany na SUV-a. Sylwetka aut tej generacji, produkowanych w latach 2012-2020 nawiązuje do nowego konceptu Hyundaia Fluidic Sculpture. W III pokoleniu zrezygnowano z 3-drzwiowych hatchbacków zastępując je całkowicie 5-drzwiowymi. Hyundai i20 III produkowany po 2020 roku ma bardziej przestronna kabinę pasażerską i bagażnik, futurystyczną linię maski o sześciokątnym kształcie i skośnych reflektorach, oraz tylne lampy w kształcie bumeranga zachodzące aż na błotniki. Nowa wersja N-Line modelu i20 cechuje się między innymi dwukolorowym nadwoziem i czarnym dachem, a następująca po niej wersja N o sportowym zawieszeniu i 18-calowych felgach daje możliwość wyboru spośród 5 trybów jazdy sportowej. Dobrej jakości opony do Hyundai i20 przydadzą się podczas testowania możliwości tego wozu. To model o silniku benzynowym 1.6 T-GDI 204 KM, podczas gdy klasyczny hatchback z tej generacji ma maksymalną moc 100 KM – jest lepszym wyborem, gdy poszukuje się czegoś głównie do miejskiej jazdy.

Rozmiar opon innych modeli Hyundaia