Opony do samochodu Ford Fiesta

Ford Fiesta to miejski hatchback pochodzący z segmentu B, produkowany już od 1976 roku. W historii Forda Fiesta jest najlepiej sprzedającym się modelem, a stworzono go już w aż ośmiu wydaniach. Ford Fiesta I generacja był małym trzydrzwiowym modelem o dość charakterystycznym nadwoziu, produkowanym wyłącznie w wersji benzynowej. Kolejne, II i III seria, (której produkcję zakończono w 1997 roku) były już dostępne z silnikami diesla. Warto wspomnieć, że Ford Fiesta III to prawdopodobnie najpopularniejszy model Fiesty w historii, po raz pierwszy sprzedawanej również w wersji 5-drzwiowej. To wciąż mikroskopijny model hatchbacka z charakterystycznie ściętym tyłem i niewielkim bagażnikiem, ale za to dużo wygodniejszy w użytkowaniu, szczególnie dla siedzących z tyłu pasażerów.

Od IV pokolenia Fiesta zyskała bardziej obłe kształty – przód został całkowicie zmieniony, a wnętrze wystylizowano na włoskie. Co ciekawe, Ford Fiesta IV na niektórych rynkach sprzedawany był jako Mazda 121. V generacja Forda Fiesty, której produkcję zakończono w 2003 roku, zakończyła erę tej stylistyki samochodu. Zyskał on dużo bardziej nowoczesny wygląd, który był kontynuowany przez projektantów VI generacji. Ford Fiesta VI, który zadebiutował w 2008 roku, budowany był na podwoziu stylizowanym według koncepcji Kinetic Design, nadającej samochodom bardzo dynamicznego wyglądu.

Ford Fiesta VII i VIII generacji to wciąż auta dynamiczne, z pojemniejszymi bagażnikami, dostępne już w 5-drzwiowej wersji i w wielu pięknych kolorach. Fiesta VIII produkowana od 2017 roku pierwszy raz jest prezentowana w wersji luksusowej (Fiesta Vignale) oraz crossower (Fiesta Active). Na desce rozdzielczej można tu znaleźć 8-calowy tablet, przez co zyskała ona bardziej minimalistyczny wygląd, bez nadmiaru przycisków. Ford Fiesta 8 serii zaskakuje nie tylko dynamicznym designem na zewnątrz i wewnątrz, ale również wieloma wersjami silników (W tym 1.0 Eco Boost) i przestronnością kabiny oraz bagażnika, co zdecydowanie zwiększa jej możliwości w zakresie jazdy po mieście i korzystania z auta w czasie wyjazdów. Zakładając do samochodu Ford Fiesta opony dobrej jakości można spędzić wiele przyjemnych sezonów na miejskiej i podmiejskiej jeździe w każdych warunkach.

Rozmiar opon innych modeli Forda