Opony do samochodu Ford EcoSport

Ford EcoSport to SUV klasy miejskiej, który po raz pierwszy zaprezentowano w 2003 roku. Pierwszą generację produkowano w latach 2003-2012, i była ona przeznaczona jedynie na rynek Ameryki Południowej i Środkowej. Dopiero Ford EcoSport II wypuszczono nie tylko na rynek europejski, ale również do 100 innych krajów świata. EcoSport I charakteryzował się wysokim przodem, kanciastym nadwoziem oraz kołem zapasowym przymocowanym do tylnej klapy bagażnika.

Ford EcoSport 2 generacji to już model o zupełnie innej stylistyce, bardziej przypominającej współczesne SUV-y. Ta generacja ma już zupełnie nowe proporcje nadwozia - inny kształt wlotu powietrza, atrapy chłodnicy, reflektorów, tylnych lamp. Tym, co EcoSport II miał wspólnego z pierwszym pokoleniem, było z pewnością koło zapasowe na tylnej klapie. Zrezygnowano jednak z niego przy okazji liftingu w 2017 roku, dokonując przy okazji kilku innych poprawek m.in. zmieniając kształt wlotu powietrza. Druga generacja odzwierciedla koncepcję One Ford mająca na celu uniwersalizację oferty Forda i jej dostosowanie do warunków globalnych.

Ford EcoSport produkowany był jedynie do końca 2022 roku w ostatniej fabryce w Rumunii, co było częścią planu oszczędnościowego Forda. W jego wyniku stopniowo wygaszano produkcję w poszczególnych krajach. EcoSport drugiej generacji ma do dyspozycji bagażnik 322 litry, miejsca dla 5 osób, i do wyboru różne wersje skrzyni biegów - automatyczną lub manualną. W testach zderzeniowych NCAP uzyskał 4/5 gwiazdek. Jeśli chodzi o opony Ford EcoSport może okazać się dobrym towarzyszem dłuższych tras, gdy zainwestuje się w wysokiej klasy ogumienie.

Rozmiar opon innych modeli Forda