Opony do samochodu Ford Focus

Ford Focus to jeden z najpopularniejszych przedstawicieli klasy niższej średniej (segmentu C) koncernu Forda. Oprócz tego, że był nagradzany jako Samochód Roku i zdobywał wiele innych nagród, stał się też inspiracją do tworzenia wielu kolejnych modeli Forda. Ford Focus I generacji produkowany w latach 1998-2005 dostępny w wersjach hatchback, sedan i kombi, to wciąż bardzo popularny model na polskich ulicach. Istnieje kilka ciekawych wariantów silnikowych benzynowych i diesla tej edycji pojazdu.

Ford Focus II (2 generacja) z lat 2003-2011 to modele powstałe na płycie podłogowej takich aut jak Ford C1 Platform. Ford wypuścił aż 6 wersji nadwozia tej serii: Focus C-Max, kombi, sedan, hatchback w wersji 3-drzwiowej i 5-drzwiowej, a nawet coupe-cabrio. Przykładowo Ford Focus II hatchback można dostać w aż 6 opcjach silnika benzynowego, w tym najmocniejszy to 2.5 Duratec ST 225 KM, oraz 5 wersjach diesla, z najmocniejszym 2.0 Duratorq TDCi 136 KM. W III generacji Forda Focusa można zauważyć wdrożenie założeń Kinetic Design – auta zyskały bardziej dynamiczną linię. Wyróżnia się tu wiele wersji nadwozia, w tym między innymi RT – z silnikiem benzynowym 2.3 EcoBoost 350 KM.

Ford Focus IV (4 generacja) produkowany od 2018 roku to auto, które występuje również w uterenowionej wersji Active X, a także jako wóz usportowiony – ST. Czwarta edycja to duży wybór silników benzynowych, w tym najmocniejszy 1.5 EcoBoost 182 KM, i w dieslu 2.0 EcoBlue 150 KM. Opony Ford Focus IV generacji należy dopasować do 16-calowych stalowych obręczy. W wariancie Connected w standardowym wyposażeniu znaleźć można między innymi przednie i tylne czujniki parkowania, system nawigacji satelitarnej, kamerę do parkowania tyłem, czyli opcje poprawiające jakość sterowania pojazdem. To auto doskonale nadaje się do jazdy miejskiej z uwagi na niskie średnie spalanie, niewielkie rozmiary i wiele ważnych w jeździe miejskiej funkcji wyposażenia.

Rozmiar opon innych modeli Forda