Opony do samochodu Ford Fusion

Ford Fusion to model auta, który na rynku europejskim produkowany był w latach 2002-2012 jako miejski minivan, natomiast w Ameryce Północnej jako sedan średniej klasy w latach 2006-2020. Model europejski charakteryzuje się bardzo prostym, a przez to wyróżniającym się designem. Ford Fusion produkowany był tylko w jednej generacji i poddany tylko jednemu solidnemu liftingowi na przestrzeni 10 lat produkcji.

To model o kwadratowych, choć lekko wyciągniętych ku górze reflektorach przednich, z wąską i krótką atrapą chłodnicy. Przetłoczenia na nadkolach i linia boczna oraz zderzaki zaopatrzone w plastikowe nakładki nadają temu Fordowi charakteru miejskiego, rodzinnego auta, którego nie da się zaliczyć do nazbyt luksusowych. Wcale jednak nie miał taki być - to model o najmocniejszym silniku 1.6 Duratec 100 KM benzynowym i 1.6 TDCi 90 KM, z czujnikami deszczu, radiem z mp3 i nawigacją satelitarną - co jak na auto tej klasy z tamtych lat wydaje się być przyzwoitym standardem wyposażenia, pozwalającym na naprawdę komfortową jazdę. "Fusion", co oznacza fuzję, to dobra nazwa dla tego miejskiego, kompaktowego minivana, który ma rozmiary większe niż tradycyjny samochód z segmentu B, ale nie ma gabarytów klasycznego crossovera czy małego vana.

To auto ma również tylko 4/5 gwiazdek w testach NCAP, dlatego wybierając Ford Fusion opony warto mieć z górnej półki, dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa. Ich prawidłowy skład, budowa, sposób bieżnikowania - to wszystko będzie miało wpływ na prowadzenie auta nawet przy niewielkich prędkościach w sposób bezpieczny i komfortowy przy pogorszonych warunkach i niskiej przyczepności.

Rozmiar opon innych modeli Forda