Opony do samochodu Ford Galaxy

Ford Galaxy, w wyniku współpracy amerykańskiego koncernu z Volkswagenem, powstał jako bliźniaczy model VW Sharana w 1995 roku. Jest to 5-osobowy minivan klasy średniej (segment D), który można było zamówić również w wersji 7-osobowej, z trzema rzędami siedzeń. Ford Galaxy I (1 generacja) produkowany w latach 1995-2000 wyróżnia się linią nadwozia zbliżoną do VW Sharana, w której dość krótka maska jest kontynuacją przedniej szyby pochylonej pod tym samym kątem. Ford Galaxy II (2 generacja) z lat 2000-2006 zyska już nie tylko inny tył ze zmodyfikowanym kształtem tylnej szyby i lamp, ale również inny wygląd maski

Ford Galaxy III (3 generacja) to model przestylizowany, zgodnie z trendami panującymi w tamtych latach, czyli pomiędzy 2006 a 2015 rokiem. Atrapa chłodnicy zyskała popularny kształt trapezu, na masce znalazły się przetłoczenia, a do tego generacja ta zyskała po raz pierwszy hybrydową odmianę. Ford Galaxy Hybrid otrzymał silnik benzynowy o pojemności 2.5 l i z łączną mocą wynoszącą aż 190 KM. Sześciobiegowa skrzynia biegów jest do wyboru w opcji manualnej, automatycznej i PowerShift.

Ford Galaxy IV (4 generacja) to model produkowany od 2015 roku, na tej samej płycie podłogowej co poprzednie serie. W tym aucie zapożyczono wiele rozwiązań, jeśli chodzi o design wnętrza, z nowych generacji Forda Mondeo. Vany produkowane do 2019 roku miały do wyboru trzy jednostki napędowe benzynowe, w tym najmocniejsza 2.0 EcoBoost 240 KM, i aż 8 jednostek diesla, z których największa to 2.0 EcoBlue Twin-Turbo 240 KM. Po faceliftingu w 2019 roku producent zrezygnował z silników benzynowych, przedstawiając do wyboru trzy silniki diesla o maksymalnych parametrach 2.0 EcoBlue Twin-Turbo 240 KM, oraz jedną jednostkę hybrydową 2.5 Hybrid 190 KM. W przypadku diesla średnie zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 7.2 l/100 km, co wydaje się być dobrym osiągiem, zważywszy na masę i ładowność tego pojazdu. Dobre opony do Forda Galaxy sprawią, że bez względu na warunki atmosferyczne będzie to auto bardzo dobre i ekonomiczne w przypadku dużych rodzin do jeżdżenia na co dzień oraz na dalsze przejażdżki.

Rozmiar opon innych modeli Forda