Opony do samochodu Audi A8

Audi A8 to bardzo popularny model klasy luksusowej (segment F) produkowany od 1994 roku. Pierwsza generacja Audi A8 (D2) to auta wykonane w całości z aluminium, co pozwoliło na zmniejszenie masy własnej. Pojazdy te występowały wyłącznie w wersji 4-drzwiowego sedana. Audi A8 II (2 generacja) oznaczone także symbolem D3, zostało wyprodukowane w 2002 roku. W 2005 roku przeprowadzono facelifting, w wyniku którego została zmodernizowana między innymi atrapa chłodnicy. Drugi facelifting z 2008 roku pozwolił na dodanie kilku opcji wspomagających kierowcę, między innymi wykrywanie pojazdu w martwym polu lusterek bocznych oraz sygnalizujący, gdy kierowca rozpocznie manewr zmiany pasa ruchu bez uprzedniego włączenia kierunkowskazu. Produkcję Audi A8 D3 (II generacja) zakończono w 2009 roku.

Audi A8 III generacja (D4) wytwarzane od 2010 roku, to również tylko 4-drzwiowe sedany, które do wyboru miały 7-biegową automatyczną skrzynię biegów S-tronic lub 8-biegową automatyczną Tiptronic, a także napęd przedni quattro. Audi A8 S8 po faceliftingu w 2015 roku to dwa silniki benzynowe do wyboru o pojemności 4.0 TFSI i mocy 520 lub nawet 605 KM. W przednich reflektorach auta zastosowano system Audi Matrix – reflektor zbudowany jest z licznych małych diod. Na skutek działania specjalnego sterownika reagującego na sytuację na drodze, system włącza lub wyłącza światła drogowe, a nawet dopasowuje ich natężenie, aby precyzyjnie oświetlać drogę nie oślepiając innych kierowców bez konieczności ręcznego manipulowania światłem.

Audi A8 D5 (IV generacja) opuściło fabryki po 2017 roku. To model z nowoczesną, trapezokształtną atrapą chłodnicy i pionier jeśli chodzi o całkowite sterowanie systemem multimedialnym za pomocą panelu dotykowego. Dostępne silniki benzynowe w Audi A8 IV generacji to przede wszystkim najmocniejszy 4.0 60 TFSI 460 KM oraz diesla 3.0 50 TDI 286 KM. Można także wybrać innowacyjny model plug-in z silnikiem hybrydowym 3.0 60 TFSI 462 KM. Audi A8 IV generacji (Audi A8 D5) dostępny jest również w wersji wydłużonej – long. Jeśli chodzi o opony Audi A8 wymaga tych z górnej półki, które zapewnią właściwą przyczepność nawet przy dużych prędkościach na autostradach, niezależnie od warunków pogodowych.

Rozmiar opon innych modeli Audi