Opony do samochodu Audi Q5

Audi Q5 to wspaniały przykład SUV-a klasy średniej, z segmentu I, który doskonale sprawdzi się w dalszych trasach, ale przede wszystkim przy większych prędkościach Jego produkcję rozpoczęto w 2008 roku, na płycie podłogowej MLB, która współdzieli on między innymi z modelami A4 i A5, a nawet z Porsche Macan. Audi Q5 I (1 generacja) produkowane w latach 2008-2016 produkowany był w trzech opcjach napędowych: z trzema silnikami benzynowymi, trzema diesla oraz hybrydowym 2.0 TFSI Hybrid 211 KM. W 2012 roku ta generacja przeszła facelifting, w wyniku którego nieco zmieniono między innymi atrapę chłodnicy i dołożono kilka nowych jednostek napędowych. Dostępna jest również wersja Audi SQ5 I, czyli usportowiony model z trzema silnikami diesla, z których najmocniejszy to 3.0 TDI 340 KM.

Druga edycja, produkowana od roku 2017, przyniosła liczne zmiany stylistyczne i konstrukcyjne. Auto dostępne jest już jedynie z automatyczną 8-biegową skrzynią biegów, jest nieco lżejsze stylistycznie i posiada bardzo wygodny ekran dotykowy pozwalający na sterowanie multimediami. W 2020 roku przeszło lifting, który sprawił, że atrapa chłodnicy została niżej osadzona, a reflektory LED nieco zmodyfikowane. Unowocześniono również jednostki napędowe, a także wprowadzono nowe, ciekawe wersje kolorystyczne lakierów.

W 2021 roku zadebiutowało też Audi Q5-e, czyli wersja hybrydowa z silnikiem 2.0 55 TFSI e 367 KM, która pomimo dużej mocy pozwala znacząco oszczędzać przy dłuższych trasach. Kupując tę wersję Audi Q5 opony warto mieć również z najwyższej półki, aby przy większych prędkościach zagwarantować sobie i pasażerom większy poziom bezpieczeństwa. Można także wybrać SUV-a tego modelu w wersji benzynowej 2.0 45 TFSI 265 KM lub diesla o maksymalnej mody 2.0 40 TDI 206 KM. Warto uwagi jest również model Audi Q5 Sportback o nieco bardziej dynamicznej linii nadwozia, schodzącej w dół tuż za tylnymi siedzeniami. W skład wyposażenia standardowego wchodzą m.in. klimatyzacja automatyczna, zestaw narzędzi, system Audi Pre Sense City ostrzegający przed ewentualnymi kolizjami, elektromechaniczny hamulec postojowy i wspomaganie układu kierowniczego, uchwyty Isofix, Audi Smartphone Interface, kluczyk z funkcją Safe Lock i wiele innych. Toy środek transportu dla rodziny – inteligentny, komfortowy i przestronny, a do tego bezpieczny – z pięcioma gwiazdkami w testach NCAP.

Rozmiar opon innych modeli Audi