Opony do samochodu Audi Q3

Audi Q3 - przedstawiciel nowoczesnych kompaktowych SUV-ów produkowany od 2011 roku zbudowany na platformie podłogowej VW Group A5 (PQ35) dzielonej m.in. z VW Tiguanem. Audi Q3 I (1 generacja) z lat 2011-2018 to model dostępny z silnikami benzynowymi o maksymalnej mocy 211 KM i diesla 177 KM. Miłośnicy tej niemieckiej marki poszukujący czegoś o lepszych osiągach powinni skusić się na Audi RS Q3 po faceliftingu z 2015 roku. To sportowy model produkowany przez Quattro GmbH, firmę specjalizującą się w produkcji aut sportowych i wyczynowych. Jak można się więc spodziewać, ten model ma pod maską silnik 2.5 TFSI o mocy 340 KM. Jego przyspieszenie wynosi zaledwie 5,5 sek. do 100 km/h. Ta wersja różni się nieco od klasycznego Audi Q3 I generacji innymi proporcjami nadwozia oraz akumulatorem przeniesionym do części bagażowej dla lepszego rozłożenia masy, co wpływa na zmniejszenie o ponad 100 litrów pojemności bagażnika.

Audi Q3 II generacja produkowane po 2018 roku to modele o nieco zmienionej stylistyce nadwozia - z większą, bardziej agresywną atrapą chłodnicy i oczywiście mocniejszymi silnikami. Tu również dostępna jest sportowa wersja RS Q3 z silnikiem o mocy aż 400 KM. W 2021 roku zaprezentowano natomiast elektryczną wersję tego modelu - z silnikiem 1.4 45 TFSI-e 245 KM zużywający średnio do 1,7 l paliwa na 100 km w cyklu mieszanym. Jest to więc rozsądny kompromis pomiędzy szybkim autem a oszczędnością dla portfela i środowiska.

Jeśli chodzi o Audi Q3 opony powinny zostać dobrane starannie, z ofert renomowanych producentów, gwarantujących odpowiednią przyczepność przy tych prędkościach. To model, który świetnie sprawdzi się w dalszych trasach - posiada system monitorowania pasa ruchu oraz kontroli odległości z możliwością awaryjnego hamowania w standardzie, a do tego czujniki deszczu, parkowania, czy wielofunkcyjną kierownicę, co z pewnością docenią osoby intensywnie użytkujące samochody.

Rozmiar opon innych modeli Audi