Opony do samochodu Audi A6 Allroad

Audi A6 Allroad to II generacja Audi A6 produkowana od 1999 roku. Audi A6 Allroad jest specjalną odmianą tego modelu, wyróżniającą się pneumatycznie regulowanym zawieszeniem. Umożliwia to dopasowanie wysokości auta do terenu, w jakim się ono porusza, a tym samym pokonywanie licznych wzniesień w bardziej komfortowy sposób. Posiada ono również większe koła z oponami, a także nielakierowane zderzaki. Jest to trzydrzwiowy sedan lub 5-drzwiowe kombi segmentu E, czyli klasy średniej wyższej (bliższych luksusowym). Dostępny w wersji z napędem przednim lub quattro, ma do wyboru również kilka skrzyni biegów: manualną 5- i 6-biegową, automatyczną 5-biegową (również w wersji Tiptronic) oraz bezstopniową Multitronic.

Jak na uterenowiony model samochodu tej sportowej marki przystało, Audi A6 Allroad dostępny jest w wersji benzynowej z silnikiem o mocy nawet 300 KM, lub wysokoprężnym 180 KM.

Audi A6 Allroad II generacji z roku 2006 ma już do wyboru cztery silniki – benzynowy o maksymalnej mocy 350 KM oraz diesla 233 KM. W marcu 2012 roku zaprezentowano Audi A6 Allroad III generacji. Tu z kolei kupujący ma do wyboru modele z silnikiem benzynowym 3.0 TFSI 310 KM lub wysokoprężne: 3.0 TDI 204 KM, 3.0 TDI Clean Diesel 245 KM oraz 3.0 TDI Clean Diesel 320 KM. Model ten będzie idealnym wyborem dla pasjonatów offroadu, którzy poszukują czegoś w bogatej, luksusowej wersji. Świetnie sprawdzi się na bezdrożach, jak również w zestawie z dobrej jakości oponami zimowymi – na ośnieżonych drogach.

Rozmiar opon innych modeli Audi