Opony do samochodu Audi S3

Audi S3 to model, który zadebiutował w 1999 roku, jako usportowiona wersja Audi A3. Jest to zatem wariant popularnego niemieckiego auta osobowego dla fanów szybszej, bardziej rekreacyjnej jazdy. Audi S3 I generacja wyróżnia się większymi felgami, niewielką lotką na tylnej szybie, lepszymi hamulcami, wyższym zawieszeniem, ale oczywiście również większymi silnikami. Benzynowy silnik 1.8 turbo miał moc 210 KM, którą z czasem podwyższono do 224 KM. W 2006 roku zaprezentowano Audi S3 II generacji o identycznym nadwoziu co poprzednik. Różni się jedynie tylnym dyfuzorem, nakładkami na progach, większymi kołami i bardziej ostrą liną nadwozia.

Audi S3 III generacja powstało w 2013 roku i zaprojektowano je na płycie podłogowej modelu A3 8V. Były to początkowo jedynie 3- i 5-drzwiowe hatchbacki, z czasem ich ofertę uzupełniły również sportbacki, czyli kombi, oraz sedany. Trzecia generacja jest ponad 60 kg lżejsza od poprzednika, ponieważ, wzorem innych modeli Audi, wiele komponentów użytych do jego budowy wykonano z aluminium, co pozwoliło na zmniejszenie masy własnej. Bardziej sportowy charakter przedstawiają również silniki tej gamy wozów, które mogą osiągać moce nawet 310 KM, a do tego przyspieszać do setki w zaledwie 4,8 sekundy. Jeśli chodzi o opony Audi S3 powinno mieć założone te od renomowanych producentów, które zagwarantują odpowiednią przyczepność na drodze. W końcu takiego auta nie kupuje się tylko po to, by jeździć nim do sklepu i pracy, ale przede wszystkim w dłuższe, ale i szybsze trasy.

Poza dużymi osiągami, sportowe Audi S3 charakteryzuje się adaptacyjnym zawieszeniem, co pozwala mu na pokonywanie różnych nierówności na drodze bez szkody dla auta. Dla miłośników mocniejszych wrażeń Audi przygotowało 400-konny model RS 3, który wyróżnia 5-cylindrowy silnik benzynowy 2.5 litra, pozwalający rozpędzić się do nawet 290 km/h.

Rozmiar opon innych modeli Audi