Opony do samochodu Audi A3

Audi A3 to reprezentant segmentu C, czyli auto z niższej klasy średniej. Produkowany od roku 1993 Audi A3 I generacja (oznaczany również jako Audi A3 8L) to jeden z najbardziej popularnych modeli tej marki. Występował on w wersji 3- i 5-drzwiowego hatchbacka, ale za to wyróżniał się sporą mocą w jednostce benzynowej 1.8 T 225 KM. W latach 2003-2013 produkowano Audi A3 8P, czyli inaczej Audi A3 II generacji. Tu zaprezentowano 3-drzwiową wersję hatchback oraz 5-drzwiową nazywaną już Sportback o nieco większych rozmiarach. Miłośnicy jazdy bez dachu mogą też wybrać produkowanego po 2007 roku kabrioleta z płóciennym dachem.

Audi A3 III generacji, znane również jako Audi A3 8V to już bardziej drapieżna stylistyka - reflektory i tylne lampy o nieregularnym klinowatym kształcie, podkreślona dynamiczna linia boczna, duży grill połączony z wlotem powietrza, nowe wzory felg. W testach Euro NCAP modele te osiągają aż 5 gwiazdek, co plasuje je wśród aut bezpiecznych dla kierowcy, pasażera, ale również i przechodniów. Po 2016 roku zaprezentowano modele sportowe, czyli Audi A3 S3 po faceliftingu, które miały nieco mniejsza moc, ale za to zostały wyposażone w filtry cząstek trwałych, które sprawiają, że silniki lepiej spełniają wymogi dotyczące emisyjności spalin. Najmocniejszy motor benzynowy usportowionej wersji to 2.5 TFSI o mocy 340 KM.

Prawdziwą gratką dla fanów tego niemieckiego koncernu z pewnością będą modele produkowane po 2020 roku, czyli Audi A3 8Y. Tu występują tylko 5-drzwiowe hatchbacki i 4-drzwiowe sedany. Auto charakteryzuje się masywniejszą sylwetką - jest szersze, dłuższe i przez to bardziej przestronne. Dostępne również w wersji Sportback-e z silnikiem hybrydowym 1.4 TFSI-e osiąga moc maksymalną 245 KM. RS Sportback to natomiast pojazd z silnikiem benzynowym 2.5 TFSI 400 KM. Gdy wybiera się Audi A3 opony powinny być jedną z rzeczy, o których cyklicznej wymianie co sezon warto pamiętać, dla uzyskania jak najlepszej przyczepności kół w trudnych warunkach. Średnie zużycie paliwa dla czwartej generacji Audi A3 w hybrydzie to jedynie 4,8 l/100 km, co pozwala zyskać bardzo szybkie, dynamiczne i doskonale wyposażone auto, które nie będzie dużym obciążeniem dla portfela.

Rozmiar opon innych modeli Audi