Opony do samochodu Audi A4

Audi A4 to samochód klasy średniej, czyli z segmentu D, którego poszczególne wcielenia otrzymywały kod fabryczny z literą B. A zatem, Audi A4 B5 (Audi A4 I generacja) został stworzony w roku 1995 na płycie podłogowej PL 45 grupy VAG jako sedan i kombi. Charakterystyczne, łagodne kształty, niska maska i poziome, wydłużone reflektory, pomiędzy którymi króluje podłużny grill z chromowaną ramką i czterema kółkami, symbolem marki - to znaki rozpoznawcze tego auta. W pierwszej generacji produkowanej do 2001 roku zaprezentowano między innymi serię RS4 Avant (czyli kombi) z silnikiem benzynowym 2.8 T o mocy aż 380 KM. Audi A4 B6 (Audi A4 II generacja) to również sedany i kombi, do których dołączyło również 2-drzwiowe cabrio z miękkim, płóciennym dachem. Stylistycznie auto zmieniło się nieznacznie - zyskało większe rozmiary, ale pod względem testów zderzeniowych wypada o wiele lepiej od poprzednika. I generacja miała zaledwie dwie gwiazdki NCAP, natomiast II już cztery, co przekłada się na większe bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Audi A4 III generacja (Audi A4 B7) to również auta o sporych osiągach. Te produkowane w latach 2004-2009 modele były dostępne w wielu ciekawych wersjach silnikowych, m.in. benzynowej jednostce 4.2 V8 FSI 420 KM w przypadku RS4 Avant, albo 3.2 V6 FSI 256 KM, był też diesel 3.0 V6 TDI CR 233 KM w nadwoziu Avant. Stylistycznie to pokolenie Audi A4 zmieniło się dość znacznie. W reflektorach przednich zainstalowano nowy rodzaj wypełnienia, zmieniono obrys atrapy chłodnicy, która teraz ma kształt odwróconego trapezu w chromowanej ramce. W Audi A4 B8 (Audi A4 IV generacja) produkowanym w latach 2007-2015 postawiono na jeszcze większe rozmiary i nową płytę podłogową - MLB B8. To modele o bardziej klinowatym kształcie reflektorów przednich i nieco łagodniejszych rysach maski. B8 występuje tylko jako kombi i sedan, a wersja Avant po faceliftingu w 2012 roku ma najmocniejszy silnik benzynowy 3.0 TFSI 272 KM i szeroką listę diesli, w tym najmocniejszy - 3.0 TDI clean diesel 245 KM. To wciąż bardzo mocne auta, dlatego wybierając opony do Audi A4 warto postawić na te najlepsze, z górnej półki, które zapewnią odpowiedni poziom przyczepności podczas niekorzystnych warunków. W testach Euro NCAP piąta generacja tego wozu ma już aż 5 gwiazdek - czyli maksymalną liczbę, co świadczy o tym, że producent postawił na zwiększenie bezpieczeństwa w swoich wyrobach.

Dostępna jest również szósta generacja Audi A4 (B9) produkowana od 2015 roku. To modele o wyostrzonym, nowoczesnym charakterze pasa przedniego, niższej masie własnej, ale większych rozmiarach przekładających się na komfort jazdy. Najmocniejszy diesel ma tu 340 KM, a benzynowy wariant silnika - aż 450 KM.

Rozmiar opon innych modeli Audi