Opony do samochodu Audi A5

Audi A5 to mocny reprezentant samochodów sportowych klasy średniej coupe. Z biegiem czasu podczas tworzenia nowych generacji wyłoniły się nadwozia, które były niemal identyczne jak te w modelu Audi A4. Pierwsza generacja, czyli Audi A5 I, to samochody, które powstawały w latach 2007-2016. Ta seria samochodów dostępna jest aż w 15 rożnych wersjach: Coupe, S5 Coupe, S5 Cabriolet, Cabriolet, Sportback, S5 Sportback, RS5 Coupe, RS5 Cabriolet. Warto zwrócić uwagę również na wersje po modernizacji wypuszczane po 2011 roku. Przykładowy model, RS5 coupe po faceliftingu, to pojazd z silnikiem benzynowym o pojemności aż 4.2 FSI i mocy 450 KM.

Druga generacja produkowana od 2017 roku została zaprojektowana na bazie płyty podłogowej Volkswagen Group MLB Platform. Również i w tej generacji Audi oferuje pełen asortyment nadwozi, spośród których wybrać można wersje 3- i 5-drzwiowe, cabrio, coupe lub sportback. W porównaniu z poprzednimi seriami a nawet z modelami wypuszczanymi wcześniej w ramach tej samej generacji, można dostrzec, że atrapa chłodnicy ma nieco inny kształt, jest większa i rzeźbiona w inny sposób, a tym samym bardziej zbliżona do najnowszych trendów stylistycznych. Wersja Audi A5 II RS5 Coupe po faceliftingu z 2020 roku z głęboką linią boczną ma silnik 2.9 TFSI 450 KM.

To zdecydowanie typowe auto sportowe, które nadaje się na szybką jazdę autostradą. Powyższy model od zera do setki przyspiesza w zaledwie 3.9 sekundy, i osiąga maksymalnie 250 km/h, co daje mu znakomite wyniki na trasie. Przekłada się to niestety na dość duże średnie spalanie, jednak z pewnością miłośnicy szybkich samochodów liczą się i z tą niedogodnością. Dobre opony do Audi A5 w połączeniu z systemami wspomagania kierowcy i innymi funkcjami poprawiającymi bezpieczeństwo pozwolą korzystać z komfortowej jazdy w każdych warunkach.

Rozmiar opon innych modeli Audi