Opony do samochodu VW Lupo

Volkswagen Lupo to charakterystyczny samochód osobowy z segmentu A – najmniejszych aut miejskich. Produkowany był w latach 1998-2005. Ten 3-drzwiowy hatchback dla 4-5 osób charakteryzuje się nieco awangardową linią nadwozia. Kwadratowe reflektory tylne w połączeniu z okrągłymi lampami przednimi i subtelnymi przetłoczeniami na masce nad nimi dają bardzo ciekawy efekt wizualny.

Model ten dostępny jest z czterema skrzyniami biegów: 4-biegową automatyczną, 5-biegową półautomatyczną, oraz 5- i 6-biegową manualną. Do wyboru jest też spora lista silników benzynowych: 1.0 R4 o mocy 50 KM, 1.4 R4 o mocy 60 KM, 1.4 16V R4 o mocy 75 KM, a także ten sam motor w wersji Sport 100 KM, FSI 105 KM i GTI 125 KM. Wśród silników wysokoprężnych znajduje się m.in. 3-litrowy 1.2 TDI R3 o mocy 61 KM, 1.4 TDI mający 75 KM, a także 1.7 SDI – 60 KM.

VW Lupo dostępny jest w siedmiu wersjach wyposażenia: 3L, Cambridge, College, GTI, Oxford, Princeton, Rave. Zbudowano go na maksymalnie skróconej płycie podłogowej Polo 6N, dzięki czemu doskonale sprawdza się on w warunkach miejskich. Uważni obserwatorzy mogą dostrzec wyraźne podobieństwo tego pojazdu do Seata Arosa – na którym wzorowano się, tworząc charakterystyczny model Lupo. Biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary, ale i sportowe silniki diesla w nowszych egzemplarzach w usportowionych wersjach, można uznać ten samochód za idealny do poruszania się przede wszystkim po mieście, ale też spełniający wszelkie oczekiwania miłośników swobodnego przemieszczania się drogami szybkiego ruchu.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena