Opony do samochodu Skoda Karoq

Skoda Karoq to kompaktowy SUV z segmentu C, czyli klasy średniej niższej, produkowany od 2017 roku. Model ten zbudowano na bazie płyty podłogowej MQB, dzielonej między innymi z VW Tiguanem czy Seatem Atecą. Jego nazwa to gra słów znacząca tyle co "samochód strzała", w języku autochtonów zamieszkujących wyspę Kodiaq u wybrzeży Alaski.

Stylistyka wozu inspirowana jest modelem Kodiaq – to bardzo masywna, typowa dla SUV-a sylwetka z maską ozdobioną szerokim grillem i wąskimi, lekko skośnymi reflektorami, co nadaje jej bardziej nowoczesnego, sportowego charakteru. Delikatne, ale wyraziste przetłoczenia na karoserii potęgują ten efekt dynamizmu. W 2021 roku auto przeszło gruntowny lifting, w wyniku którego zyskało nieco inny tył, między innymi z rozstrzelonym napisem SKODA zamiast znaczka, nieco innym kształtem atrapy chłodnicy, oraz dwudzielnymi reflektorami przednimi. Zmieniono także kształt tylnych lamp. Wewnątrz natomiast pojazd zyskał nowy zestaw wskaźników cyfrowych, trzystrefową klimatyzację automatyczną, adaptacyjne zawieszenie DCC, a nawet dach panoramiczny przesuwany elektrycznie w wyższych wersjach wyposażeniowych.

Skoda Karoq dysponuje jednostkami napędowymi benzynowymi TSI o pojemnościach 1.0, 1.5 oraz 2.0. Mają one odpowiednio 115, 150 i 190 KM. Z kolei silniki wysokoprężne to 1.6 i 2.0 TDI o mocach 115, 150 i 190 KM. Kupujący mają dok wyboru cztery opcje: Active, Ambition, Style i Sportline. W wyższych możliwe jest na przykład otwieranie bagażnika gestem machnięcia nogą pod klapą, czy moduł LTE z możliwością zmiany pojazdu w mobilny hot spot wi-fi. Ten 5-osobowy wóz jest bardzo ceniony przez użytkowników za komfort jazdy i osiągi, a w testach bezpieczeństwa NCAP zyskał aż 5 gwiazdek.

Rozmiar opon innych modeli Skody