Opony do samochodu Skoda Enyaq iV

Skoda Enyaq iV to crossover klasy średniej produkowany od 2020 roku jako auto w całości elektryczne. Po 2022 roku zaprezentowano także wersje coupe oraz coupe RS tego samochodu (z silnikiem o mocy 306 KM). W pozostałych wersjach nadwozia najmocniejszym silnikiem z napędem na obie osie jest 80x o mocy 265 KM.

To samochód o bardzo nowoczesnych, charakterystycznych rysach, który z powodzeniem może być wykorzystywany jako auto rodzinne. Jakie ma zasięgi? Na jednym ładowaniu Skoda Enyaq iV 80 z 204-konnym silnikiem przejedzie do 534 km. Największe przyspieszenie uzyska model 80x przy 265 koniach - jest to 6,9 sekundy do setki. Tak naprawdę to jednak nie osiągi, lecz komfort jazdy, wiele ciekawych systemów bezpieczeństwa w standardzie, a także stylowa sylwetka sprawiają, że to auto jest bardzo popularne wśród nabywców, w tym również tych z Polski. Auto ma charakterystyczne przetłoczenia nadające dynamiki linii bocznej, agresywnie zarysowane reflektory oraz tylne lampy (na kształt litery C), wykonane w technologii LED, subtelny spojler na tylnej szybie i rozstrzelony napis SKODA zamiast logo. Auto posiada 19-calowe obręcze kół, co należy mieć na uwadze wybierając dobrej jakości opony do Skoda Enyaq iV.

W wyposażeniu standardowym znajdują się liczne udogodnienia: Climatronic, systemy ABS, EBD, RBC, ASR, EDL, HBA, DSR, RBS, ESBS, MKB, XDS+, komplet poduszek powietrznych, asystent skrętu, pasa ruchu, kontroli odstępu z awaryjnym hamowaniem, możliwość automatycznego lub manualnego wezwania pomocy po wypadku, bezkluczykowe uruchamianie auta, funkcja Coming and Leaving Home - doświetlanie drogi na czas wejścia do domu po zaparkowaniu pojazdu pod wejściem, 13-calowy ekran dotykowy i wiele innych. Jeśli chodzi o design, zadbano o niego również w środku - podłokietniki z przodu i z tyłu, tekstylne dywaniki, oświetlenie drzwi wewnątrz i nóg, skórzana kierownica, boczne schowki w bagażniku, materiałowa tapicerka, chromowana ramka grilla, a nawet parasolka w schowku u kierowcy. To wszystko zdecydowanie sprawia, że wewnątrz można poczuć się bardzo komfortowo i bezpiecznie.

Rozmiar opon innych modeli Skody