Opony do samochodu Skoda Scala

Skoda Scala to nowoczesny samochód osobowy kompaktowy, który czeska marka po raz pierwszy zaprezentowała w 2019 roku. Jest to 5-drzwiowy hatchback, który stał się bezpośrednim następcą Skody Rapid. W porównaniu z Rapidem, Scala jest nieco większa, ale również lepiej doposażona. Zbudowana na płycie podłogowej MQB A0 - tej samej, na której stworzono VW Polo i T-Crossa, Seata Ibizę oraz Seata Arona. Jednym z charakterystycznych elementów świadczących o tym, że jest to auto w nowym języku stylistycznym marki, jest rozstrzelony napis SKODA na tylnej klapie bagażnika, zamiast klasycznego logo marki.

Wewnątrz zainstalowano całkowicie nowy ekran multimedialny, zajmujący centralne miejsce na kokpicie. Auto można uznać za bardzo dobrze wyposażone pod względem komfortu sterowania i systemów bezpieczeństwa aktywnych i pasywnych, co daje mu 5/5 gwiazdek w testach zderzeniowych. W standardzie w podstawowej wersji wyposażenia Active można znaleźć: ABS, ESP, MSR, ASR, ADS, HBA, HHC, TPM, XDS+, komplet poduszek powietrznych, czy hamulec multikoloizyjny - wyhamowuje on auto po kolizji ograniczając ryzyko jego odbijania się od innych pojazdów i powodowania dalszych szkód. Auto posiada także system Start/Stop, lampy w technologii LED, czujnik zmierzchu, klimatyzację manualną i wiele innych udogodnień.

Skoda Scala ma gamę motorów bardzo zbliżoną do Skody Kamiq - nie tylko wizualnie, ale również konstrukcyjnie te auta sporo łączy. Są to 1.0 TSI o mocach 95, 110 i 115 KM, a także 1.5 TSI 150 KM jeśli chodzi o benzynowe, natomiast w dieslu dostępna jest jednostka 1.6 TDI 115 KM. Średnie spalanie w tym modelu w zależności od silnika kształtuje się na poziomie 6,0 l/100 km w benzynie, natomiast 4,8 l /100 km w dieslu. Przestronność, komfort prowadzenia i oszczędność eksploatacji sprawiają, że to auto doskonale nadaje się na użytek rodziny. Gdy dopasuje się dobre opony Skoda Scala będzie świetnym kompanem jazdy po mieście, ale i na dalsze wycieczki.

Rozmiar opon innych modeli Skody