Opony do samochodu Skoda Rapid

Skoda Rapid to auto z niższej klasy średniej, produkowane jako kompaktowy liftback. Ten model wystartował już w roku 1983. Pierwsza generacja była produkowana do roku 1991, po czym zaprzestano jej wytwarzania. Kolejna zaprezentowana została w 2012 roku, w zupełnie innej, bardziej nowoczesnej i mającej więcej do zaoferowania wersji.

Skoda Rapid II (2 generacja) z lat 2012-2019 występowała w roli 4-drzwiowego sedana (wyłącznie na rynek chiński) i 5-drzwiowego liftbacka. Dostępne były skrzynie biegów 5- i 6-biegowe manualne, oraz 7-biegowa DSG. Model ten zaprojektowano na bazie płyty podłogowej A05, tej samej, na której zbudowano Audi A1 czy Seata Ibizę. Po bokach atrapy chłodnicy w jednej linii zamontowano reflektory przednie z ostro ściętymi krawędziami. Producent zadbał o wszelkie detale wygody w tym samochodzie – między innymi montując skrobaczkę do szyb w pokrywie wlotu paliwa. W 2014 i 2015 roku auto przeszło delikatne modernizacje, w wyniku których zyskało nowe jednostki napędowe i drobne zmiany, takie jak nowe wzornictwo tapicerki i materiał kokpitu, czy nowa kierownica. Kolejny lifting w 2017 roku sprawił, że Skoda Rapid II uzyskała nowy przedni zderzak, reflektory LED, system bezkluczykowy, czy system, który rozpoznaje zmęczenie u kierowcy i zapobiega niekontrolowanej zmianie pasa ruchu. W 2013 roku zaprezentowano także Rapida w wersji 5-drzwiowego hatchbacka, czyli Spaceback.

Ten model Skody w standardzie został wyposażony w 6 poduszek powietrznych i liczne systemy wspomagające hamowanie w trudnych warunkach oraz zapobiegające poślizgowi. Nowsze pojazdy mają do wyboru trzy jednostki napędowe, z których najmocniejsza to 1.4 TSI 125KM w benzynie, i 16. TDI CR 115 KM w dieslu. Wóz cechuje się niewielkim zużyciem paliwa, wynoszącym średnio poniżej 6,0 l/100 km w benzynie, lub poniżej 5,0 l/100 km w dieslu. Przy pojemności bagażnika wynoszącej ponad 415 l, Skoda Rapid II ma szansę stać się bardzo dobrym samochodem rodzinnym, idealnym również na spokojne, dłuższe trasy. Mając dobre opony Skoda Rapid jest w stanie zaskoczyć zwrotnością również w trudnych warunkach.

Rozmiar opon innych modeli Skody