Opony do samochodu Skoda Yeti

Skoda Yeti to oryginalny crossover miejski produkowany w latach 2009-2018. Charakteryzuje go prosta sylwetka nadwozia – z oknami biegnącymi w jednej linii z szybą bagażnika oraz wyróżniającymi się czarnymi elementami plastikowymi w miejscu słupków i nadkoli. W 2012 roku przeprowadzono drobną modyfikację pojazdu. Przód zachował swój typowy dla Skody charakter, natomiast zastosowano zintegrowane reflektory do jazdy dziennej, wykorzystano nowe zderzaki, tylne lampy, kierownicę oraz klapę bagażnika. Po 2012 roku poszerzono listę wyposażenia o nowe wersje (jest ich aż 20), a także dołożono kamerę cofania, po raz pierwszy w samochodach tej marki.

Plastikowe nakładki na nadkolach pozostały charakterystycznym elementem dla aut terenowych Skoda Yeti. Pojazdy te mają imponującą paletę silników. Wśród benzynowych dostępne są wersje 1.2, 1.4 i 1.8 TSI – ostatnia o mocy aż 180 KM. Z kolei wysokoprężne jednostki to 1.6 oraz 2.0 TDI – w tym najmocniejszy 150 KM. Auto wyróżnia się pojemnym bagażnikiem 405 l oraz dużą ładownością do 650 kg. Spory zbiornik paliwa 60 l pozwoli na pokonywanie długich tras bez tankowania. Dostępna 5- i 6-biegowa skrzynia manualna oraz 6- i 7-biegowa automatyczna dają komfortową jazdę zarówno w mieście, jak i na drogach szybkiego ruchu.

Kierowcy wybierający ten model z pewnością będą zainteresowani testami bezpieczeństwa, które w Skodzie Yeti wypadają nadzwyczaj pomyślnie – na 5 gwiazdek. Wyższa moc silnika pozwala poczuć sportowe zacięcie. Samochód ten jednocześnie cieszy się opinią oszczędnego w spalaniu. Jego charakterystyczny design oraz satysfakcjonujące osiągi to czynniki, które wpływają na poziom zadowolenia kierowców z użytkowana.

Rozmiar opon innych modeli Skody