Opony do samochodu Skoda Roomster

Skoda Roomster to osobowy kombivan segmentu B. Produkowany był w latach 2006-2015, a po raz pierwszy został zaprezentowany jako koncept w 2003 roku na tragach we Frankfurcie. Jego przednia część jest bliźniaczo podobna do Skody Fabii, natomiast tylna wyróżnia się charakterystycznym wrzecionowatym kształtem szyb tylnych, w które wmontowana została klamka. I generacja Skody Roomster przeszła facelifting w 2010 roku. Zyskała w jego wyniku nieco inną atrapę chłodnicy, zderzak oraz większe reflektory przednie. Zmieniono również ofertę silnikową – w poliftingowych wersjach do dyspozycji są motory benzynowe o pojemnościach 1.2, 1.4 oraz 1.6 i największej mocy 105 KM. Z kolei wśród silników diesla dostępne są wersje 1.2, 1.4, 1.6 oraz 1.9 TDI – również o maksymalnej mocy 105 KM.

W 2014 roku planowana była produkcja drugiej generacji tego pojazdu, jednak Skoda wycofała się z tego pomysłu. Następcą Roomstera stała się Skoda Kamiq – miejski crossover. Wersje wyposażeniowe Roomstera to: Active, Ambition, Fresh oraz Elegance. Dostępne są również edycje specjalne – między innymi Scout. To osobowy Roomster do jazdy po lekkim terenie. Wśród tych pojazdów wyróżnia się także GreenLine – o niezwykle oszczędnej pracy silnika, a także Biker (do przewożenia rowerów w środku), Comfort Plus Edition z bogatym wyposażeniem oraz Noire z czarnymi, eleganckimi detalami.

Skoda Roomster charakteryzuje się przestronnym i niezwykle funkcjonalnym wnętrzem, a także wyjątkowym, nieco abstrakcyjnym designem. W testach bezpieczeństwa zyskała 5 gwiazdek, co sprawia, że jest ona bardzo polecanym przez kierowców modelem samochodu o charakterze osobowo-dostawczym.

Rozmiar opon innych modeli Skody