Opony do samochodu Skoda Kamiq

Skoda Kamiq to nowoczesny miejski crossover, który produkowany jest od 2019 roku. Kamiq to słowo z języka Innuitów - ludu zamieszkującego Grenlandię i północną Kanadę, oznaczające umiejętność przystosowania się do każdej sytuacji. Dużo to mówi o charakterze tego wozu - to eleganckie auto miejskie o gabarytach crossovera, w którym śmiało zmieści się 5-osobowa rodzina zmierzająca na daleką wycieczkę, i zapakuje wszystkie swoje bagaże do 400-litrowego bagażnika. Jednocześnie Skoda Kamiq ma w sobie coś ze sportowej zadziorności i miejskiej oszczędności.

Skoda Kamiq została zbudowana na płycie podłogowej MQB A0, tej samej, którą użyto do budowy modelu Scala. Pod względem stylistycznym zastosowano tu wiele elementów z trzech modeli Skody: Kodiaq, Karoq i Scala. W pasie przednim znajduje się atrapa chłodnicy o wielokształtnej formie, typowej dla nowoczesnych modeli tej marki, w chromowanej obwódce. Reflektory zostały efektownie podzielone: u góry znajduje się wąski pasek świateł LED do jazdy dziennej, a w dolnej części rombokształtne światła drogowe. Zastosowano tu po raz pierwszy w historii Skody dynamiczne kierunkowskazy z przodu i z tyłu. Całość charakteryzuje się wyraźnie zarysowaną linią, dynamicznym charakterem dzięki przetłoczeniom na nadwoziu, i tylnymi światłami o abstrakcyjnym kształcie, zwężającymi się ku środkowi tylnej klapy.

Nabywca ma do wyboru silniki benzynowe TSI o pojemności 1.0 i mocach: 95,110 lub 115 KM, a także 1.5 TSI 150 KM. Z diesli dostępny jest silnik 1.6 TDI 115 KM. W przypadku benzyny raporty spalania są bardzo pochlebne dla Kamiqa - najmocniejszy silnik spala średnio 6,7 l/100 km, co pozwala wysnuć wniosek, że auto jest nastawione na oszczędność w eksploatacji. Jeśli chodzi o opony Skoda Kamiq z ogumieniem wysokiej jakości z pewnością sprawdzi się nie tylko w mieście, ale i na bardziej wymagających trasach. Doskonałe wyciszenie, przestronność i stosunkowo niewysoka cena sprawiają, że to auto bardzo dobre dla niejednej rodziny.

Rozmiar opon innych modeli Skody