Opony do samochodu Fiat Punto

Fiat Punto to jeden z najpopularniejszych samochodów miejskich małego kalibru czyli z segmentu B. Jako że z włoskiego "punto" oznacza "kropkę", można uznać, że ten niewielki, mieszczący się wszędzie samochód został nazwany adekwatnie do rozmiarów. Pierwszą generację Fiata Punto produkowano w fabryce Fiata w Tychach, a oprócz tego również w trzech włoskich miastach. Fiata Punto I (1 generacja) wytwarzanego od 1993 do 1999 roku oferowano jako 3-drzwiowego vana, 5-drzwiowego hatchbacka, ale również 3- i 5-drzwiowego hatchbacka. Dostępna była również wersja usportowiona GT z silnikiem 1.4 Turbo SOHC o mocy 136 KM.

Fiat Punto 2 generacja (Fiat Punto II) tworzony w Europie od 1999 do 2010 roku był dostępny w wersji hatchback lub van. Do wyboru były cztery silniki benzynowe, w tym najmocniejszy 1.8 16V HGT 131 KM, oraz 5 silników diesla, z których najmocniejszy to 1.9 Multijet 8V 101 KM. Tę generacje można było również kupić z instalacją gazową z silnikiem 1.2 Natural Power o mocy 60 KM.

Po drugiej generacji wypuszczono również dwie odmiany "Kropki" – Fiat Grande Punto z 2005 roku z wieloma bogatymi i nowocześniejszymi wersjami wyposażenia od poprzedników, a także bardziej jajowatym kształtem nadwozia, oraz Fiat Punto Evo od 2009 roku. W 2010 roku świat poznał także usportowioną wersję Evo czyli Abarth Punto Evo ze 165-konnym silnikiem w technologii MultiAir i z bardziej sportowym designem nadwozia. W 2012 roku wypuszczono na rynek Fiata Punto 2012, który powrócił do swojej pierwotnej nazwy. Występuje jako hatchback o 3 i 5 drzwiach do wyboru ze skrzynią 5- lub 6-biegową manualną albo 5-biegową półautomatyczną. Punto to auto o niewielkich mocach, ale też niedużym spalaniu, produkowane z myślą o miejskiej jeździe. Gdy tylko dobierze się dobrej jakości opony Fiat Punto na pewno odwdzięczy się przyjemną, spokojną jazdą w różnych warunkach pogodowych.

Rozmiar opon innych modeli Fiata