Opony do samochodu Fiat Bravo

Fiat Bravo był następcą modelu Tipo, a jednocześnie odmianą bardzo charakterystycznego modelu Fiat Brava. Produkowano go w dwóch seriach, z kilkuletnią przerwą. Pierwsza generacja powstawała w latach 1995-2001, a druga między 2006 a 2015 rokiem. Bravo w języku włoskim oznacza po prostu "dobry", co bardzo jasno określa charakter tego auta: dobrego w swojej klasie małych, kompaktowych aut do miasta z niższej klasy średniej. Co ciekawe, montaż tego samochodu miał miejsce nie tylko we Włoszech, ale również w Polsce, w fabryce w Tychach.

Fiat Bravo I był 3-drzwiowych hatchbackiem z przednim napędem i 280-litrowym bagażnikiem, przeznaczonym dla 5 osób. W 1996 roku Bravo otrzymał tytuł Europejskiego Samochodu Roku. Dostępny był w wielu wersjach kolorystycznych, również metalik, oraz kilku opcjach jednostek napędowych. Najmocniejszy silnik benzynowy to 2.0 HGT 20V 154 KM, a diesla – 1.9 JTD 105 KM.

Fiat Bravo II (2 generacja) miał nieco nowocześniejszą stylistykę, i oferowano go już jako 5-drzwiowego hatchbacka. Zyskał także bagażnik – w tej generacji ma on aż 400 l pojemności. Nieco zmieniono przód, w tym umieszczono zmieniony symbol marki, zmodyfikowano kształt reflektorów przednich i tylnych lamp – stały się większe i bardziej okrągłe. Unowocześniona została także kabina kierowcy – kokpit wyposażono na przykład w podświetlenia w kolorze pomarańczowo-czerwonym. Modele Fiata Bravo II produkowane po 2014 roku dostępne są tylko w opcji silników wysokoprężnych 1.6 MultiJet 16V 105 lub 120 KM. Gdy dobierze się dobrej jakości opony Fiat Bravo ma szansę stać się ulubionym, miejskim samochodem, który doskonale poradzi sobie również na dalszych trasach, i to bez względu na porę roku. Jego nowoczesny, uniwersalny design udowadnia, że to auto projektowane przez Włochów z typowym dla tej nacji naciskiem na wygląd. Przy średnim zużyciu paliwa w silnikach diesla wynoszącym około 4,4 l/100 km, dla wielu osób może się okazać pojazdem idealnym.

Rozmiar opon innych modeli Fiata