Opony do samochodu Fiat Grande Punto

Fiat Grande Punto – typowy reprezentant niewielkich aut miejskich z segmentu B. Tak naprawdę jest to trzecia generacja Fiata Punto, o nieco udoskonalonych parametrach. Konstrukcyjnie jest zbliżony do Opla Corsy, z którym dzieli platformę podłogową GM Fiat SCCS, natomiast stylistycznie nawiązuje do... Maserati! Wąskie tylne lampy umieszczone w słupku, a także kształt przednich reflektorów nawiązują designem właśnie do tych luksusowych samochodów. W 2009 roku wóz przeszedł gruntowny lifting i został wypuszczony na rynek jako Fiat Punto Evo.

Fiat Grande Punto został zaprezentowany w 2005 roku jako 3-drzwiowy hatchback, a w 2006 roku producent pokazał również jego wersję 5-drzwiową. W 2007 roku do oferty dołączyła Linea – kolejna odsłona nadwoziowa tego auta w postaci sedana. Grande Punto to model nieco dłuższy, wyższy i szerszy od Fiata Punto II. Grande Punto to samochód polecany przede wszystkim do miasta. Nie zapewnia oszałamiających osiągów, ale dobrze się prowadzi, jest komfortowy i ma w wyposażeniu standardowym wszystko, czego potrzeba do codziennego użytkowania: wspomaganie kierownicy, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, dwie poduszki powietrzne, ABS i EBD czy centralny zamek.

W Fiacie Grande Punto dostępne są skromne jednostki napędowe, z których najmocniejsza to: benzynowa 1.4 16V T-Jet o mocy 120 KM, diesel 1.9 8V MultiJet 130 KM oraz silnik napędzany gazem ziemnym 1.4 16V Natural Power o mocy 70 KM. W przypadku silników benzynowych średnie spalanie oscyluje wokół 6l/100 km, co daje wynik zadowalający, szczególnie do jazdy miejskiej. Jeśli dopasuje się dobre opony Fiat Grande Punto pozwoli na lekką, dynamiczną jazdę nawet przy trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Testy zderzeniowe wykazują bardzo dobry poziom ochrony dorosłej osoby znajdującej się w kabinie, a także są dość korzystne w przypadku przewożonych dzieci, a nawet pieszych znajdujących się na drodze w czasie zdarzenia. Można więc powiedzieć, że Fiat Grande Punto jest autem, które śmiało można polecić osobom poszukującym czegoś pewnego.

Rozmiar opon innych modeli Fiata