Opony do samochodu Fiat Panda

Fiat Panda zaklasyfikowany został do segmentu A, czyli aut typowo miejskich. To model o bardzo charakterystycznych kształtach, który wraz z kolejnymi generacjami (a wypuszczono ich 3), zyskiwały nieco na łagodności. Z założenia Panda miała być tanim, oszczędnym autem miejskim, i takim właśnie była przez wiele lat, począwszy od 1981 roku – bo wtedy ruszono z jej produkcją. Na bazie Pandy wyprodukowano Seata Marbellę. Fiat Panda z początku miał bardzo polską historię, gdyż produkowany był w Tychach.

Fiat Panda I (1 generacja) wytwarzany od 1981 do 2003 roku to samochód, który opuścił fabrykę w dwóch wersjach. Hatchback 3-drzwiowy wyróżniał się kanciastymi kształtami i charakterystycznie ściętym tyłem, z kolei van został jedynie uzupełniony o tę ściętą część, przez co zyskał nieco więcej przestrzeni i inny sposób otwierania tylnych drzwi. Co ciekawe, Fiat Panda I był dostępny w aż 15 wersjach silnika benzynowego oraz w dieslu 1.3 D 37 KM. Fiat Panda II generacji to pojazd produkowany w latach 2003-2012. Cechuje się on większymi rozmiarami niż poprzednia generacja, i nieco łagodniejszym obrysem nadwozia. Producent oferuje w tej generacji modele 5-drzwiowe w wersji hatchback oraz van. Panda to wóz, który trzykrotnie zdobywał nagrody w plebiscytach magazynu Auto Express, a raz zyskał tytuł Samochodu Roku. Fiat Panda II był dostępny w sześciu wariantach silnika benzynowego oraz w trzech diesla. Najmocniejsza jednostka benzynowa to 1.6 16V 100 KM, a diesla – 1.3 Multijet 16V 75 KM.

Fiat Panda III (3 generacja) produkowany od 2013 roku to auto o unowocześnionej stylistyce, które produkowane jest już nie w Tychach, lecz pod Neapolem. Zbudowana jest na platformie podłogowej Fiata 500 oraz Forda Ka II. Tę edycję cechują nieco większe rozmiary, ale również wyrazista kolorystyka nadwozia – występuje ono także w wersjach dwukolorowych. Producent oferuje aż 16 wersji Fiata Pandy III. Pięciodrzwiowy hatchback z serii 4 z 2020 roku to auto, które zdecydowanie można nazwać oszczędnym miejskim samochodem. Można je kupić w wersji silnika benzynowego 0.9 TwinAir Turbo 85 KM, hybrydowego 1.0 Hybrid 70 KM oraz LPG – 1.2 LPG 69 KM. Dobre opony do Fiata Pandy pozwolą cieszyć się wygodną miejską jazdą również w niesprzyjających warunkach.

Rozmiar opon innych modeli Fiata