Opony do samochodu Fiat Seicento

Fiat Seicento (seicento, to po włosku sześćset) jest następcą niezwykle popularnego w Polsce modelu Cinquecento, produkowanym od 1998 roku w Tychach w segmencie najmniejszych aut osobowych, czyli A. Jak przystało na malutkie auto, jest to wersja 3-drzwiowa, 5-osobowa i z niewielkim bagażnikiem liczącym zaledwie 170 l. Niskie są również osiągi tego wozu, choć w przeszłości było to auto bardzo chętnie używane podczas rajdów motoryzacyjnych, oczywiście po odpowiednim tuningu. Dostępne są również wersje Sporting czy Evo 2, które mogły osiągnąć nieco większe prędkości niż modele w standardowej ofercie Fiata. Dostępny był również w wersji van.

W 2005 roku Seicento zmieniło nazwę, i odtąd sprzedawane jest jako Fiat 600. Fiat Seicento I (1 generacja) produkowany w latach 1998-2008 miał największy silnik benzynowy 1.1 o mocy 55 KM, i parametry te pozostały jako dominujące również w drugiej generacji. Fiat Seicento był oferowany na rynku europejskim do 2008 roku, natomiast na włoskim do 2010 roku. To samochód przeznaczony do spokojnej, miejskiej jazdy, idealny, aby wszędzie zaparkować i wszędzie się zmieścić. Ze względu na niskie prędkości, a także małą przestrzeń w środku nie poleca się go do dalszych podróży, choć w czasach swojej świetności był on środkiem transportu na niejedne zagraniczne wczasy dla całych rodzin! Seicento ma bardzo niską ocenę w testach zderzeniowych NCAP, co również niejako przekreśla go jako auto na dłuższe trasy. Warto jednak zainwestować w dobre letnie i zimowe opony do Fiata Seicento, ponieważ poruszając się w mieście przy pogorszonej przyczepności mogą okazać się bardzo istotne w codziennym użytkowaniu.

Fiat Seicento był produkowany w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych i wyposażeniowych, na przykład Brush – z nadwoziem w dwóch kontrastowych kolorach, czy Elettra – produkowane od 1998 roku auto elektryczne o mocy 40 KM i prędkości maksymalnej 100 km/h. Raporty spalania donoszą natomiast, że również w wersji benzynowej jest to bardzo oszczędny samochód spalający średnio 6 l paliwa na 100 km.

Rozmiar opon innych modeli Fiata