Opony do samochodu Fiat Tipo

Fiat Tipo to przedstawiciel aut z niższej klasy średniej, którego pierwszą generację śmiało można zaliczyć do kompaktowych hatchbacków idealnych do miasta. Fiat Tipo I (1 generacja) był wytwarzany w latach 1988-1995. Występował jako 3-drzwiowy i 5-drzwiowy hatchback wyróżniający się charakterystyczną kanciastą sylwetką i ostro ściętym tyłem, który w wersji 5-drzwiowej podkreślała trzecia boczna szyba w kształcie rombu. Pierwsze pokolenie Tipo miało przebogatą listę silników benzynowych, z których najmocniejszą jednostką była 2.0 16V 146 KM, a w dieslu 1.9 TD 80 KM. W 1995 roku zakończono produkcję tegopojazdu, i zastąpiono go Fiatem Bravo oraz Fiatem Brava, które cieszyły się sporą popularnością.

Ponowne prace nad uruchomieniem produkcji Fiata Tipo wystartowały w 2015 roku. Wtedy to zaprezentowano samochód zupełnie inny od poprzednika. Fiat Tipo II (2 generacji) występował już nie tylko jako hatchback, ale również sedan i kombi. Stylistyka tego wozu została całkowicie zmieniona – pas przedni charakteryzuje się układem atrapy chłodnicy i reflektorów o łukowatym kształcie, z delikatnymi przetłoczeniami na masce. Tipo drugiego pokolenia ma też wyraźnie zaznaczoną linię boczną i o wiele łagodniejsze kształty niż przeciwnik. Również wnętrze jest o wiele bardziej nowoczesne – dolna część deski rozdzielczej przypomina tę z Fiata Grande Punto, natomiast górna w tańszej wersji wyposażenia posiada 5-calowy system informacyjno-rozrywkowy Uconnect. Tańsze opcje mają trzy gwiazdki w testach zderzeniowych NCAP, ale już droższe, z systemami bezpieczeństwa zyskują 4 gwiazdki.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, Fiat Tipo II generacji ma do wyboru benzynowe 1.4 Fire 95 KM lub 1.0 T3 Turbo 100 KM. Wśród wysokoprężnych jest 1.3 Multijet o mocy 95 KM lub 1.6 MultiJet 130 KM. Gdy wybierze się dobrej jakości opony Fiat Tipo drugiej generacji może okazać się idealnym autem na co dzień do miasta. Duży bagażnik i przestronna kabina oraz 6-biegowa skrzynia biegów w standardzie, to w zestawieniu z niską ceną bardzo dobre powody, by kupić Tipo.

Rozmiar opon innych modeli Fiata