Opony do samochodu Fiat 500

Fiat 500 to mały, miejski samochód, którego historia sięga aż 1957 roku - to wtedy produkowany był w Turynie również pod nazwą Fiat Nuova, jako poprzednik słynnego Fiata 126. Ta seria wozów sprzedawała się wyśmienicie - było to auto idealne szczególnie na włoskie warunki, gdzie zyskało największą popularność. Małe rozmiary i designerskie nadwozie sprawiały, że idealnie wpisywał się on w architekturę włoskich miasteczek z ich wąskimi uliczkami. Tę serię zakończono w 1976 roku.

W 2007 roku wznowiono produkcję tego modelu, już w supernowoczesnej stylistyce i wyposażeniu wnętrza. W 2008 roku ten samochód zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku, był też utytułowany przez wiele innych magazynów motoryzacyjnych. Ten 3-drzwiowy hatchback doczekał się także swojej wersji cabrio. Wewnątrz zmieszczą się 4 osoby. Powstało wiele ciekawych wariantów tego wozu - na przykład usportowiony Fiat 500 Abarth, czy elektryk o mocy 113 KM z 2012 roku. W 2021 roku zaprezentowano opcję Fiat 500 II generacja 3+1 Electric - czyli model elektryczny z silnikiem 37 kW oraz o mocy 118 KM. Ten miniaturowy, "garbaty" samochód o 185-litrowym zaledwie bagażniku może występować też w wersji hybrydowej z silnikiem 1.2 Hybrid 69 KM.

Ten pojazd dostępny jest w wielu ciekawych wersjach wyposażeniowych oraz rozmaitych kolorach, na przykład błękitnym w wersji Vintage ’57 nawiązującym do pierwszych modeli tej produkcji, czy w eleganckiej "by Gucci" w kolorze czarnym. Spalanie paliwa w tym modelu wynosi w opcji hybrydowej około 5,5 l/ 100 km, co sprawia, że ten model śmiało można nazwać idealnym, oszczędnym autem miejskim. Jeśli tylko dobierze się dobre opony Fiat 500 nowej generacji stanie się doskonałym towarzyszem codziennych wypraw na zakupy czy spotkania z przyjaciółmi, wnoszącym odrobinę włoskiego szyku na ulice polskich miast.

Rozmiar opon innych modeli Fiata