Opony do samochodu Citroen C5

Citroen C5 jest autem z segmentu D czyli tak zwanej klasy średniej. Stylistycznie nawiązuje do Xary Picasso – wyróżnia się dużymi reflektorami w kształcie łzy, typowym dla Citroena wąskim grillem oraz płaską, nisko pochyloną maską i szybą. Model kombi to z kolei bardzo duży, prostopadle ścięty bagażnik o zaokrąglonych krawędziach i łukowatych reflektorach tylnych. To auto, które oferuje wiele wersji nadwozia i cieszy się bardzo dobrą opinią wśród nabywców. Citroen C5 I (1 generacja) w wersji hatchback powstawał w latach 2001-2004. Wersja nadwozia kombi produkowana była w latach 2001-2007. W pierwszej generacji Citroena C5 królują diesle

C5 II to generacja produkowana w latach 2004-2008. Przednie i tylne reflektory zostały tu nieznacznie zmienione. To wersja, w której skupiono się przede wszystkim na zminimalizowaniu awaryjności. Dostępne są w hatchbacku i kombi, również w bardzo efektownych wariantach kolorystycznych – na przykład bardzo jasnego złota. Citroen C5 III to III generacja z lat 2007-2017. Auta zyskały na jeszcze bardziej luksusowym, dynamicznym wyglądzie. Oprócz niego dostępne są też Tourery oraz Crosstourery. Trzecia seria C5 zbudowana jest na płycie PSA PF3 Platform, dzielonej z Peugeotem 508.

Powstała nawet wersja C5 CrossTourer idealna na terenowe przejażdżki. Sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów, napęd na przednie koła i hydropneumatyczne zawieszenie pozwalają płynnie sunąć również w trudnych warunkach, nawet po wybojach. To auto świetne dla tych, którym marzy się coś w rodzaju "eleganckiej terenówki". Citroen C5 III generacji w sedanie jest dostępny w wielu wersjach silnika diesla, między innymi innowacyjnej 3.0 V6 HDi Biturbo FAP 241 KM albo 2.0 BlueHDI 180 KM. Również w benzynie dostępne są silniki o pojemności 3.0 – w tym przypadku jest to V6 211 KM. Zdecydowanie jest to bardzo ciekawe auto dla tych, którzy cenią sobie duże osiągi na trasie przy maksymalnie prestiżowym designie.

Rozmiar opon innych modeli Citroena