Opony do samochodu Citroen Xsara Picasso

Citroen Xsara Picasso to przedstawiciel 5-drzwiowych minivanów, produkowany w latach 1998-2012. W 2000 roku otrzymał on tytuł "Złotej Kierownicy" wręczany w plebiscycie tygodnika Auto Świat najbardziej uznanym samochodom zaprezentowanym w danym roku.

Xsara Picasso dostępna jest w wersji 4-biegowej automatycznej i 5-biegowej manualnej skrzyni biegów. W 2002 roku przeszła pierwszy facelifting, polegający na zmianie układu hamulcowego oraz dołożeniu kilku opcji do wyposażenia. Kolejny lifting auto przeszło w 2004 roku – zyskało wówczas nową atrapę chłodnicy i materiały wykończeniowe w kabinie. Dostępne wersje wyposażeniowe to Exclusive i SX Pack. Jeśli chodzi o motory, pojazd występuje w wariantach benzynowych: 1.6i, 1.8i oraz 2.0i – z najmocniejszą, 135-konną jednostką. Wśród silników wysokoprężnych można znaleźć 1.6 HDi o mocy 115 KM oraz 2.0 HDi o mocy 90 KM.

To model samochodu idealny dla rodzin z dziećmi z uwagi na przestronność, duży bagażnik oraz oszczędność eksploatacyjną. Wyróżnia się ciekawym kształtem – dużą szybą czołową na niemal tej samej płaszczyźnie co maska, trójkątnymi reflektorami przednimi, wąską atrapą chłodnicy oraz zaokrąglonym tyłem i przeszkleniem w przestrzeni ładunkowej, a także dodatkowym na bokach w przedniej części wozu. Prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jeśli chodzi o raporty spalania – szczególnie gdy chodzi o silniki diesla, spalające średnio około 5,1-5,8 l paliwa na 100 km. Cieszy się dobrymi opiniami użytkowników, szczególnie tych poszukujących pojemnego minivana na dłuższe trasy.

Rozmiar opon innych modeli Citroena