Opony do samochodu Citroen Berlingo

Citroen Berlingo to samochód użytkowy, zaliczany do kombivanów klasy C, czyli niższej średniej. Jako auto z tej kategorii nie zachwyca użytkowników swoimi wielkimi osiągami, ale zdecydowanie jest warte uwagi dla tych, którzy potrzebują czegoś o dużej przestrzeni. Berlingo gwarantuje nie tylko dość miejsca dla pasażerów i ich bagaży (dzięki licznym schowkom rozmieszczonym w całej kabinie), ale również w kabinie załadunkowej.

Citroen Berlingo I (1 generacja) produkowany od 1996 do 2011 roku to model z czterema silnikami benzynowymi o najmocniejszej jednostce 90 KM, oraz siedmioma silnikami diesla, z których najmocniejszy to 115 KM. Citroen Berlingo II generacji z lat 2008-2018 zyskał nieco bardziej elegancką linię nadwozia, i wciąż zachwyca mnóstwem przestrzeni wewnętrznej. Dostępny w wielu ciekawych wersjach: kombi, van oraz van long. Citroen Berlingo II Multispace to auto o powiększonej długości nadwozia, a co za tym idzie – ładowności. W 2012 roku po faceliftingu ten model zyskał system unikania stłuczek Activity City Brake i kamery cofania, dzięki czemu stał się jeszcze bardziej użyteczny jako auto do pracy. 5- i 6-biegowa skrzynia biegów do wyboru, fabryczna nawigacja i nieco zmieniony kształt atrapy chłodnicy oraz maski to kolejne drobiazgi, które zdecydowanie podwyższyły przyjemność korzystania z tego kombivana.

III generacja produkowana od 2018 roku to auto o wyższej masce, większym grillu i bardziej nowoczesnym wyglądzie. Citroen Berlingo III to mnóstwo niespodzianek również w środku – wersje nadwozia oznaczone jako M lub XL: osobowy, van, czy e-osobowy. Rozmiar M to standardowy rozmiar 4,40 m, natomiast XL, przedłużony, ma aż 4,75 m. Model e-osobowy produkowany po 2021 roku, to auto elektryczne z silnikiem 50 kWh i 136 KM. Może to być wariant 5-osobowy i 7-osobowy.

Rozmiar opon innych modeli Citroena