Opony do samochodu Citroen C2

Citroen C2 to auto osobowe miejskie z segmentu B. Występuje w wersji 3-drzwiowego hatchbacka i produkowane było w latach 2003-2009. Wyróżnia się ciekawą linią nadwozia, a w szczególności bocznymi tylnymi szybami, które nie biegną w jednej linii z przednimi, tworząc awangardową kompozycję. Charakterystyczny zaokrąglony pas przedni, szeroki grill oraz reflektory w kształcie zbliżonym do kwadratu dopełniają stylistykę.

Auto przeszło dwa faceliftingi – w 2005 oraz w 2008 roku. W pierwszym skupiono się przede wszystkim na tylnych lampach, zaś w drugim – na zderzakach i atrapie chłodnicy. Model ten dostępny jest w dwóch wersjach 5-biegowych skrzyni – automatycznej i manualnej. Ma także spory wybór silników benzynowych czterocylindrowych o pojemnościach: 1.1, 1.4 oraz 1.6, z których najmocniejszy ma aż 125 KM. Wśród wysokoprężnych wyróżnia się jednostka 1.6 HDI 110 KM.

Swego czasu Citroen C2 był reklamowany jako małe, 4-osobowe auto do jazdy miejskiej, i takie rzeczywiście jest. Oferuje sporo miejsca kierowcy i pasażerowi z przodu, jednak z tyłu jest ono dość ograniczone. Z pewnością jest to jednak samochód oszczędny – ergonomiczny, tani w utrzymaniu i łatwy w manewrowaniu, co udowodniły doskonałe wyniki jego sprzedaży w ilości aż 640 tysięcy egzemplarzy. Citroen C2 cechuje się bogatym wyposażeniem, co w połączeniu z niską ceną używanych modeli daje bardzo atrakcyjny samochód, idealny dla osób poszukujących czegoś niewielkiego, ale o sportowym zacięciu, co korzystnie sprawdzi się nie tylko w mieście, ale i w dłuższych trasach.

Rozmiar opon innych modeli Citroena