Opony do samochodu Citroen DS3

Citroen DS3 to model auta osobowego klasy miejskiej z segmentu B, produkowany w latach 2016-2019. Jest on kontynuacją serii Citroen DS wytwarzanej w latach 2010-2016. Skrót DS pochodzi od Different Spirit i inspirowany jest autem klasy wyższej-średniej produkowanym przez Citroena w latach 1955-1975. Ten 3-drzwiowy hatchback lub 2-drzwiowy kabriolet charakteryzują się prostym designem, bazującym konstrukcyjnie na Citroenie C3. Klinowate tylne reflektory z prostokątnym wypełnieniem doskonale pasują do prostej bryły o łagodnych kształtach. Z przodu podziwiać można wielokształtną atrapę chłodnicy z wyraźnie zaznaczoną chromowaną ramką – jeszcze lepiej wyeksponowaną w modelach produkowanych po liftingu w 2014 roku. W bocznej części zderzaka przedniego znajdują się lekkie diody LED do jazdy dziennej ułożone w kształt kła, świetnie pasujące do nieco bardziej zadziornej, nowoczesnej sylwetki auta.

Citroen DS3 dostępny jest również w wersji Racing, z silnikiem benzynowym 207 KM i 6-biegową skrzynią biegów. W standardowych modelach producent oferuje szeroką gamę różnych jednostek napędowych, do 82 do 207 KM, a wśród diesli – 70 i 110 KM. Co ciekawe, Citroen zaprezentował ten model w aż 11 wersjach kolorystycznych z możliwością personalizacji – plus 4 różne kolory dachu, które dodatkowo można ozdobić jednym z 4 motywów. Co więcej, można także wybrać odmienny kolor lusterek lub jeden z 12 wzorów felg. Aby samochód można było uznać za jeszcze bardziej dopasowany do preferencji właściciela, również jego tapicerka, dźwignia zmiany biegów, czy listwa na desce rozdzielczej, mogą mieć odmienny kolor!

Ten 5-osobowy wóz doskonale nadaje się nie tylko do jazdy miejskiej, ale również na dalsze trasy dzięki zróżnicowanej ofercie silników oraz skrzyni biegów: 5- i 6-biegowej manualnej oraz 4-biegowej automatycznej. Dodatkowo, otrzymał on aż 5 gwiazdek w testach NCAP, więc pozwala czuć się bezpiecznie podczas podróży.

Rozmiar opon innych modeli Citroena