Opony do samochodu VW T-Cross

Volkswagen T-Cross to nowoczesny, produkowany zaledwie od 2018 roku, model miejskiego crossovera, zbudowany na płycie podłogowej MQB, tej od modelu Polo. To auto o bardzo ciekawej stylistyce. Bardzo ciekawie wbudowane w zderzak przedni halogeny dobrze prezentują się pod atrapą chłodnicy, w której boczną część wkomponowano poziome reflektory o nieco skośnie biegnących końcach. Niezwykle elegancko prezentuje się także tylna część auta. Prostokątna szyba bagażnika u góry zakryta jest niewielkim daszkiem. Poziome tylne lampy łączą się ze sobą przy pomocy plastikowej listwy w czerwonym kolorze.

Pod maską VW T-Cross ma kilka silników benzynowych do wyboru - to 1.0 TSI o mocy 95, 110 lub 115 KM oraz 1.5 TSI 150 KM. To najmniejszy, a przy okazji najtańszy crossover niemieckiego koncernu, który wewnątrz wyposażony jest niezwykle komfortowo i nowocześnie. W podstawowej wersji Life można znaleźć 16-calowe obręcze stalowe kół ze stopów lekkich,

To model, który osiąga maksymalną prędkość 200 km/h, do setki przyspiesza w czasie od 8,0 do 11,5 sekundy i ma 455-litrowy bagażnik - jak więc widać nie jest to szczególnie usportowiony pojazd. Lepiej nadaje się na rodzinne wycieczki i do codziennego użytkowania niż na tor wyścigowy. Jeśli chodzi o opony Volkswagen T-Cross najlepiej prezentuje swoje możliwości na tych o niskim oporze toczenia, zakładanych fabrycznie. W standardzie znajduje się system utrzymania pasa ruchu, asystent podjazdu, wykrywanie zmęczenia kierowcy, monitorowanie ciśnienia w oponach, liczne systemy bezpieczeństwa wpływające na bardzo dobrą ocenę w testach zderzeniowych, system start/stop z odzyskiwaniem energii, automatyczne wzywanie pomocy w razie wypadku i wiele innych udogodnień. Zdecydowanie jest to model, w którym można czuć się komfortowo jako kierowca i jako pasażer.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena