Opony do samochodu VW Sharan

VW Sharan to kolejny przedstawiciel vanów klasy średniej produkowanych przez ten niemiecki koncern. Pierwszą generację zaprezentowano w roku 1995, a nazwa Sharan w języku perskim oznacza króla. Stworzono go we współpracy z Fordem, który odpowiedzialny był między innymi za karoserię. Nic więc dziwnego, że bratem bliźniakiem VW Sharana jest Ford Galaxy. Maska stanowiąca niemal jedną płaszczyznę z przednią szybą to zdecydowanie znak rozpoznawczy pierwszej edycji tego wozu. Z biegiem czasu, pod wpływem kolejnych modyfikacji zmniejszała się nieco wysokość auta, za to delikatnie zwiększał rozstaw osi. Druga generacja jest już nieco szersza.

VW Sharan I (1 generacja) produkowany w latach 1995-2010, dostępny był w wielu wersjach silnika benzynowego, w tym z jednostką 2.8 i VR6 Syncro 174 KM oraz diesla 1.9 TDi Syncro 116 KM. Model można było zamówić w wersji 5-osobowej i 7-osobowej. Volkswagen Sharan II (VW Sharan II generacja) produkowany po 2010 roku wyróżniał się już nieco zmienionym przodem, szczególnie układem maski i przedniej szyby, oraz stylistycznym nawiązaniem do VW Polo lub Golfa V edycji. W standardowym wyposażeniu z ciekawszych opcji można wymienić między innymi system automatycznego hamowania po kolizji. Ten model dostępny jest w czterech wersjach wyposażenia, oraz dodatkowo w trzech seriach limitowanych: Beach, Ocean i United. Wśród silników benzynowych najmocniejszą jednostką jest bez wątpienia R4 2.0 TSI 220 Km, a wśród diesli – R4 2.0 TDI 184 KM.

Ten 5-drzwiowy van w drugiej generacji jest dostępny w opcji skrzyni biegów manualnej lub DSG (dwusprzęgłowej) z 6 przełożeniami. Bardzo duży bagażnik, po uwzględnieniu złożonych siedzeń mający nawet 2430 l pojemności, pozwoli na zorganizowanie niejednej dalekiej wycieczki przy większej ilości podróżnych. Gdy dołoży się do tego dobre opony VW Sharan ma szansę stać się naprawdę wygodnym, dużym autem dla rodziny.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena