Opony do samochodu VW Jetta

Volkswagen Jetta to jeden z częściej widywanych samochodów osobowych klasy kompaktowej spotykanych na ulicach nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Produkowany jest od 1979 roku. VW Jetta I trwał do 1984 roku, natomiast VW Jetta II - w Europie był produkowany do 1992 roku.

Model Volkswagen Jetta III generacja, wytwarzany w latach 1992-1999 miał nieco łagodniejsze, ale wciąż dość kanciaste kształty. W 1998 w Europie poznano VW Jettę IV generacji, tu jednak występował on jako VW Bora. Oprócz 4-drzwiowego sedana w tej edycji występowało także 5-drzwiowe kombi. Tak on, jak i Volkswagen Jetta V generacji, miał już bardziej zaokrąglone kształty. Dopiero Volkswagen Jetta VI generacja z 2010 roku prezentował się znów tylko jako sedan, w bardzo eleganckiej stylistyce. Po raz pierwszy zbudowano go od nowa, na płycie podłogowej VW A5 PQ35, na której zbudowano też Golfa VI. Facelifting tego modelu nastąpił w 2014 roku - zmieniono tylne lampy i dodano chromowane elementy. W standardowym wyposażeniu auta tej generacji jest na przykład system monitorowania martwego pola, Rear Traffic Alert pomagający w wyjeżdżaniu tyłem z parkingu bez kolizji, oraz Front Assist zapobiegający kolizjom z przodu.

Jeśli chodzi o silniki, najmocniejsza jednostka benzynowa to 2.0 TFSI o mocy 200 KM, i 2.0 TDI 150 KM w dieslu. Dostępne są również motory hybrydowe 1.4 TSI Hybrid o mocy łącznej do 170 KM. W 2018 roku zaprezentowany został Volkswagen Jetta VII generacji z bardziej agresywną, wyraziście zarysowaną sylwetką, zmienionym kształtem lamp czy grilla i wieloma innymi udogodnieniami. Różne generacje tego wozu były produkowane i sprzedawane w różnych latach, mogą też różnić się między sobą pewnymi detalami. Gdy wybierze się dobre opony Volkwagen Jetta może stać się bardzo eleganckim, komfortowym autem klasy średniej o eleganckiej linii, który w dodatku będzie się dobrze prowadził również w warunkach pogorszonej przyczepności.

Rozmiar opon innych modeli Volkswagena